Українців змусять платити податки за свої машини: яких моделей це стосується

гривня

Стало відомо, власники яких автомобілів заплатять державі чималий податок.

Така інформація з’явилася на офіційному порталі Міністерства розвитку економіки. Так, представники уряду опублікували список тих моделей автомобілів, власники яких повинні вже в 2021 році платити щонайменше 25 тисяч в якості податку. Стало відомо, що саме це за машини.

Варто підкреслити, що це стосується тільки власників авто, які коштують понад 375 мінімальних заробітних плат. Тобто, не менше 2,2 мільйона гривень. До того ж, мова йде лише про новенькі авто: це означає, що такий податок стосується таких транспортних засобів, які купувалися власниками не раніше, ніж п’ять років тому.

Звичайно, в тому випадку, коли власник такого авто не сплатить податок в потрібний термін, то він отримає штрафну санкцію.

В уряді пояснили, що якщо не сплатити податок на транспорт протягом перших 60 днів, то далі сума буде тільки рости. Наприклад, якщо не сплатити штраф за 90 днів, то власник такого авто сплатить вже на 10 відсотків більше. Якщо пройде 90 днів (три місяці), а податок ніхто не сплатить, то сума зросте вже на 20 відсотків. Далі є навіть шанс, що автомобіль просто вилучать (якщо не авто, то заарештувати можуть й інші види майна).

Варто відзначити, що якщо автомобіль вилучать, то його навіть не можна буде продати. Більш того, якщо серйозно затягнути процес сплати податку, то представники податкової служби мають повне право просто продати транспортний засіб, а вилучена сума піде на сплату штрафу, і самого податку. Тому водіям автомобілів, які дорожче за 2,2 мільйона гривень, краще не ризикувати з податком.

Повний список моделей авто, що підлягають оподаткуванню транспортним податком в 2021 році: