Теємничі крапки на шинах. Що вони означають?

0 486

Повертаємось до теми секретів сучасних автомобілів. Нещодавно ми обговорювали проблему загадкових крапок і квадратів – тобто фотохроматичних показників зносу – які можна знайти на фірмових склоочисниках.

До речі, також було багато питань щодо подібних маркувань на нових шинах. Жовта, біла, помаранчева або червона крапка на боковій стінці нової шини жодним чином не пов’язана з індикаторами, що використовуються виробниками склоочисників. У цьому випадку ми також маємо справу із заводським маркуванням, але вони відіграють зовсім іншу роль.

Після виймання з форми кожна нова шина проходить контроль якості. Для того, щоб вони були схвалені до використання, шини повинні пройти ряд випробувань, в тому числі випробування на відцентровість шин та перевірку балансу. Отже, загадкові крапки можна розглядати як сертифікат якості, який підтверджує, що дана шина успішно пройшла заводські випробування. Але на цьому роль маркерів не закінчується.

Оскільки єдиного стандарту маркування не розроблено (це, зокрема, залежить від вимог виробника автомобілів), різні виробники шин використовують різні маркування. Ми вже зустрічалися з жовтими, білими, помаранчевими або червоними крапками. Однак мало хто знає, що місце на шині (як правило, зовнішня сторона), де вставляється точка, не є випадковим. Він визначає т. зв. “точку рівноваги”.

Автомобільні шини

Найчастіше (залежно від вимог виробника автомобіля, який використовує шини для так званого «першого складання»), крапка позначає місце, де дана шина вимагає невеликого «зважування». Це вказівка ​​для вулканізатора, де клапан повинен знаходитися в шині. Для деяких виробників (див. фото) точка повинна збігатися з подібним маркуванням, що використовується виробником ободів (вони також ніколи не бувають абсолютно рівними).

Простіше кажучи – у більшості випадків – точка збоку шини повинна збігатися з розташуванням клапана в ободі. Це, принаймні теоретично, допоможе у процесі балансування. Йдеться про мінімізацію необхідності прикріплення додаткових свинцевих гирь на обід.

Звичайно, якщо вулканізатор встановив ваші шини по-іншому (щоб маркер не збігався з клапаном), у вас немає причин хвилюватися. Це жодним чином не впливає на безпеку руху. Щоб збалансувати таке колесо, потрібно більше часу (і свинцевих ваг).

Слід також мати на увазі, що дот-клапан техніка працює в основному на абсолютно нових автомобілях, ободи яких відносно “прямі”. У старих автомобілях, диски яких вже багато використовували, це перестає мати значення. Джерелом “бігу” є сам диск, а не тільки шина на ній.

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.