Chrysler, Jeep, Maserati, Citroen, Peugeot, Opel і ще добрий десяток автомобільних брендів об’єднуються в один концерн

0 922

У жовтні минулого року автомобільний світ був шокований новиною про злиття PSA та FCA. Сюрприз був повним – сторонам вдалося зберегти переговори в повній таємниці. Незабаром після того, як була оголошена сенсаційна новина, ми дізналися ім’я нового автомобільного гіганта – Stellantis та іншу інформацію про амбіційні цілі.

В результаті “злиття” має бути створений четвертий за величиною виробник автомобілів у світі та третій за доходами. PSA та Fiat Chrysler Automobiles щорічно продають близько 8,7 мільйона автомобілів, з доходом майже 170 мільярдів євро та операційним прибутком понад 11 мільярдів євро. Згідно із заявами французів та італійців, “злиття” дозволить обом виробникам зміцнити свої ключові ринки, серед яких Європа (PSA) та Північна та Латинська Америка (FCA).

Обидві компанії підрахували, що завдяки ефекту синергії вдасться заощадити 3,7 млрд євро з першого року злиття. Такі дані видаються можливими, незважаючи на те, що офіційні плани закрити жодні заводи не передбачаються. Одноразові витрати на злиття оцінювались у 2,8 млрд. євро.

Ми не випадково використали слово “синтез” у лапках. Експерти розкрили деталі угоди та провели її глибокий аналіз. Висновки? Це не “злиття”, а … придбання!

Злиття PSA та FCA

Фахівці кажуть прямо, що PSA купує Fiat Chrysler Automobiles.

Для того, щоб дійти таких висновків, не потрібно читати статті, написані дрібним шрифтом. Досить просто поглянути на запропонований розподіл наглядових функцій. Відповідно до угоди, шість з одинадцяти членів правління Stellantis походитимуть із групи PSA. Більше того, першим виконавчим директором нового гіганта стане генеральний директор групи PSA – Карлес Таварес. Будь-які сумніви щодо реальних намірів сторін також розсіюються угодою про фінансові розрахунки. PSA несе відповідальність за весь облік та виставлення рахунків майбутнього концерну. Що це насправді означає для майбутнього всього підприємства?

Варто нагадати, що сам Таварес відомий своїми рішучими заходами щодо скорочення витрат і за ці роки заслужив ім’я “вбивця витрат”. Це означає, що чорні хмари тільки починають збиратись над збитковими брендами FCA, і серед них серед них є Lancia (наразі доступна лише на італійському ринку) або … Chrysler.

Хочемо нагадати, що портфель нового концерну включатиме цілий ряд автомобільних брендів. В даний час до складу FCA входять: Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Maserati та RAM, а PSA включає Citroen, Peugeot, Opel, DS та Vauxhall. Моделі Opel продаються у Великобританії під торговою маркою Vauxhall, тоді як Lancia має лише одну модель в асортименті (Ypsilon), яка продається виключно в Італії.

Немає сумнівів, що з точки зору самої PSA, найбільшим виграшем від угоди з FCA є широке відкриття американського ринку для французів (Chrysler та Jeep). Нагадуємо, рішення про “злиття” між FCA та PSA було прийнято приблизно через п’ять місяців після краху переговорів FCA з Renault. Тоді переговори провалились, бо французький уряд, який є одним з основних акціонерів Renault, виступив проти них.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.