Експерт розповів, як вибрати вогнегасник в автомобіль і правильно ним користуватися

0 141

Згідно з Правилами дорожнього руху, в кожному легковому автомобілі та не лише повинен бути вогнегасник.

Дивно, але небагато людей знають, які характеристики має цей засіб для гасіння вогню, як його транспортувати, зберігати і навіть як часто його потрібно замінювати.

Типи вогнегасників для автомобілів: Порошковий та Вуглекислотні

Існує кілька типів вогнегасників, але рекомендовано використовувати лише порошкові та діоксид вуглецю.

 • Порошкові вогнегасники:
  • Переваги: Ефективні проти відкритого полум’я, підходять для широкого температурного діапазону.
  • Недоліки: Не рекомендується для електромобілів, токсичний, може залишати плями, може пошкодити електроніку, менше ефективний для тліючих матеріалів.
 • Вогнегасники з діоксидом вуглецю:
  • Переваги: Діють шляхом охолодження зони загоряння, підходять для гасіння живого електрообладнання, не залишають залишків.
  • Недоліки: Випускають пари, які можуть викликати нудоту та головокружіння, обмороження при контакті з піною.

вогнегасник

Як вибрати правильний вогнегасник:

 1. Розмір має значення: Вибирайте вогнегасники відповідного розміру: для автомобілів об’ємом принаймні 2 літри, для вантажівок – принаймні 5 літрів.
 2. Перевіряйте термін придатності: Впевніться, що вогнегасник знаходиться в межах терміну придатності (4-10 років для порошкових та 10-15 років для діоксиду вуглецю).
 3. Сертифікації виробника: Довіряйте лише надійним виробникам і переконайтеся, що є всі необхідні сертифікати.

Як часто слід міняти вогнегасник?

Термін придатності залежить від наповнення та виробника:

 • Порошкові вогнегасники – від 4 до 10 років;
 • Вогнегасники з діоксидом вуглецю – від 10 до 15 років.

Кожні 4-5 років обов’язковий технічний огляд, що включає огляд пристрою, фільтрів, всіх компонентів та перевірку ваги заряду.

Транспортування та зберігання: Забезпечення безпеки

Згідно з Дорожнім кодексом, вогнегасник повинен бути закріплений в місцях, визначених виробником. Якщо дизайн автомобіля не передбачає такі місця, вогнегасник слід розміщувати в легкодоступному місці, подалі від джерел тепла і прямого сонячного світла для запобігання вибуху вогнегасника, оскільки це балон під тиском.

Фіксація вогнегасника в автомобілі:

вогнегасник

Завдяки своїм розмірам вогнегасник не можна просто витягти і залишити поблизу. Під час гальмування та поворотів він буде рухатися по кабіні, що призведе до значних незручностей. Багато водіїв розміщують його під сидінням чи в багажнику. Проте відсутність вільного простору перешкоджає розташуванню його в легкодоступному місці.

Фіксацію можна виготовити на замовлення або купити готові кріплення. Для стандартних вогнегасників існує відповідна лінійка кронштейнів – від простих стінних кронштейнів до спеціальних транспортних кронштейнів з міцними кріпленнями.

Кронштейни можна встановлювати як вертикально (наприклад, в багажнику чи на кік-панелі біля ніг переднього пасажира), так і горизонтально (наприклад, спереду під переднім сидінням чи позаду переднього сидіння).


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь