Покупка автомобіля – тривожна й радісна подія

0 86

Для одних покупка машини буденна справа, як в магазин по хліб сходити, жодних емоцій. 

Таких меншість, тут мова скоріше про перекупів.

Для інших, підбір навіть вживаного автомобіля – подія. Звичайно, таких людей 90%. Всі вони однаково стривожено обирають та сподіваються на чесність минулого хазяїна. Ніхто не хоче потрапити в неприємну ситуацію з ремонтом.

Краще обирати марки відомих корпорацій в середньому ціновому сегменті. Наприклад французька корпорація Renault. Бренд перевірений часом з великою кількістю гарних відгуків. Люди довіряють дилеру через доступний прайс та легкий доступ деталей. Знайти запчастини на Рено не важко, але якщо замінити потрібно половину ходової – це вже малоприємний момент. Тому перед покупкою транспортного засобу рекомендується належний огляд професіоналами на офіційному СТО. Вони й порадять де краще купити запчастини Рено.

Перевіряємо двигун на вживаному автомобілі

Перший огляд б/у авто зазвичай відбувається не на станції. Оцінити візуально транспортний засіб можна самостійно, поверхневий огляд дасть розуміння про ходову частину. Але найлогічніше визначити стан двигуна. Бо замінити сайлентблоки – це одне, а купити двигун вже проблема.

Не потрібно запрошувати експерта на кожен огляд потенційного автомобіля. Навіть якщо ви не професіонал, зробити легку діагностику власноруч реально. Володіючи деякими знаннями, ви можете самостійно виявити очевидні проблеми з мотором.

Renault Logan двигун

Існує простий алгоритм, який може допомоги визначити серйозні дефекти двигуна автомобіля, який вас цікавить.

Якщо ви не хочете крім авто ще додатково купити мотор до нього, читайте наступні поради:

  1. Плануйте огляд з продавцем так, щоб двигун був холодним. Багато проблем зі старим мотором стають очевидними саме при холодному запуску.
  2. Запустіть холодний двигун.

Він повинен запускатися легко, з першої спроби, без використання акселерометра. Звісно, якщо за вікном не -30, а автомобіль не карбюраторний.

  1. Спостерігайте роботу двигуна під час холостого ходу.

Він повинен працювати рівно без різких коливань і стуків. Після прогріву оберти повинні стабілізуватися на рівні 700-900 об/хв. Потім спробуйте розганяти автомобіль при різних режимах, слухайте шуми та плавність роботи двигуна.

  1. Перевірте звук двигуна.

Він має бути рівним, без явних сторонніх звуків, таких як стукіт, брязкіт або свист. Слухати роботу двигуна краще біля капота. Холодний дизель може мати жорсткий цокіт, який має зникнути після прогріву авто.

  1. Перевірте наявність плям від оливи та антифризу.

Під капотом не повинно бути витоків рідини та жирних слідів. Деякі автосервіси додатково перевіряють системи на протікання. Якщо мотор абсолютно чистий, це може бути фактом приховування протікання, шукайте, де може текти, особливо уважно.

  1. Слухайте вихлопну систему. Звук повинен бути рівним і однотонним, без безсистемних змін тональності.
  2. Перевірте викиди вихлопних газів.

запчастини

Вони повинні бути білого чи прозорого кольору і нагадувати пару, особливо в холодну погоду. Не панікуйте, якщо ви бачите світлу пару в морозну погоду. Головне, щоб вона не була сизого кольору, колір горілої оливи – проблемний дзвоник. У випадку несправного дизельного двигуна, можна помітити, що з труби йде густий чорний дим. При прогріві вихлопної системи разом із димом може виділятися вода – це конденсат. 

  1. Проведіть тест-драйв і слухайте двигун під час руху. В салоні має бути тиша, не вмикайте радіо. На різних обертах двигун повинен працювати рівно та чисто, без провалів і ривків.
  2. Випробуйте двигун на низьких обертах

Середньостатистична легкова машина має здатність плавно, хоча й повільно, рухати ненавантажений тз на третій-четвертій передачі, зі швидкістю від 1200 до 1500 обертів на хвилину.

  1. Перевірте гальмування двигуном

Справний двигун не має ривків при накаті. Після повернення з тест драйву, не глушіть машину, прислухайтеся ще раз до холостого ходу. На гарячому двигуні можуть вилізти певні недоліки.

Якщо виявили несправності, не поспішайте з покупкою, адже не всі проблеми можна вирішити. Будьте пильні та прискіпливі, це допоможе з вибором.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь