Як китайські електромобілі готують до холодного клімату

0 2 176

Багато хто вже довіряє китайським виробникам електромобілів. Але є люди, які вважають їх непідготовленими до суворих зим. Частим їх аргументом є те, що в Китаї навіть немає справжніх морозів та снігу.

Сьогодні ми розповімо, як насправді китайці готують свої автомобілі до зимових умов.

Де тестують китайські електромобілі

Почнемо з того, що й у Китаї бувають суворі зими. Звісно, ​​у південно-східних районах, де електромобілі найпоширеніші, температури рідко наближаються до нуля градусів. Але в північних регіонах зими нічим не поступаються українським. А найхолоднішим регіоном Піднебесної визнано регіон Внутрішня Монголія. Температури в деяких його точках сягають мінус 58 градусів Цельсія. Можна впевнено сказати, що зими бувають і в Китаї.

Ми не випадково згадали у тексті Внутрішню Монголію. Саме тут більшість китайських виробників проводить зимові тести. Кожна компанія вважає своїм обов’язком перевірити, як їхня нова модель справляється з підступними умовами низьких температур. І Внутрішня Монголія з пустельними засніженими ландшафтами підходить для цього найкраще. І ще один плюс Внутрішньої Монголії – відсутність зайвих очей. Компанії можуть значно менше побоюватися «фотошпигунів», які бажають розкрити їхні плани.

Як тестують китайські електромобілі

Зазвичай усі виробники перевіряють електромобілі за 38 різними пунктами. Серед них є холодний запуск після простою на морозі, заряджання від змінного та постійного струму, тестування клімат-контролю.

Також досліджується логіка роботи системи повного приводу, розподілу крутного моменту, рульового управління і витривалості підвіски. У сучасних моделей тестуються і функції автономного водіння.

Li Auto L9

Окрема увага приділяється логіці роботи обігріву салону. Більшість електромобілів зараз оснащується високоефективним тепловим насосом. Він здатний забирати надлишки тепла від тягової батареї та електромотора, передаючи їх у салон. Разом з електронними обігрівачами ефективність кліматичної установки електромобілів перевершує навіть бензинові аналоги.

Звичайно, в рамках зимових умов тестується функція обігріву тягового акумулятора. Її відчувають під час довгих простоїв на вулиці. А ще багато виробників приділяють увагу роботі підвіски в холодних умовах. Адже за низької температури основні вузли та гумки стають більш вразливими. Враховуючи підвищену масу електромобілів, це тестування стає необхідним.

Крім того, досліджується оптимальність зчеплення поверхні шин з дорожнім покриттям. В умовах засніжених та заледенілих доріг цей пункт випробувань стає вкрай важливим.

Zeekr 001 зима 2

У такому зимовому тестуванні брала участь більшість китайських електромобілів. До них можна віднести Avatr 11, всю модельну лінійку Zeekr, Voyah, Li Auto і так далі.

Більш того, у Китаї проводилися зимові тести Lotus Eletre та Lotus Emeya, націлені на світові ринки. Викликано це тим, що електричні Лотуси виробляються на території Китаю. Кліматичні умови Внутрішньої Монголії задовольнили команду британсько-китайських інженерів.

В результаті ми можемо підбити досить простий підсумок – китайські електромобілі готові до зимового клімату. Їх тестують у досить суворих умовах, яких, зазвичай, і немає в українських широтах.

Avatr 11 зима

Avatr 11 проходив тестування у щільному камуфляжі.

Наприклад, в рамках тестування преміальний крос-купе Avatr 11 зміг ефективно підвищити температуру всередині салону протягом 15 хвилин завдяки тепловому насосу, а також заряджатися від зарядної станції постійного струму потужністю 240 кВт, поповнивши заряд тягового акумулятора з 30% до 80% за 15 хвилин.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь