Експерт розповів, що безпечніше: електричний чи бензиновий автомобіль

0 1 014

У мережі існує думка, що електромобілі небезпечніші за бензинові аналоги через можливість займання тягового акумулятора і підвищеної ваги. Але насправді це не зовсім так. Розбираємось, де ж знаходиться істина, і який тип автомобілів безпечніший.

Електромобілі чи бензинові автомобілі: які горять частіше?

Згідно з останніми даними порталу The Conversation, випадків займання серед електромобілів значно менше, ніж серед бензинових аналогів. При цьому пояснити цей феномен не вийде більшою кількістю бензинових машин, адже статистику розраховували щодо 100 автомобілів.

Якщо говорити про «сухі» цифри, то бензинові автомобілі горять на 80% частіше. Цікаво, що згідно зі статистикою EV FireSafe, з 2010 до червня 2023 року по всьому світу було офіційно зареєстровано 393 пожежі електромобілів, спричинених несправністю тягового акумулятора. При цьому за цей період було вироблено близько 30 мільйонів «електричок».

Головна причина займання електромобілів – це тепловий розгін у тяговому акумуляторі. Він відбувається через фізичне пошкодження блоку батареї або коротке замикання в одній з комірок. В результаті температура всередині одного з осередків акумулятора починає збільшуватися і перекидається на сусідні ланцюговою реакцією. У 95% випадків батареї починають горіти, а в інших 5% вибухають від надлишкового тиску газів.

Раніше ця проблема була досить актуальною для електрокарів. Але тепер нові моделі оснащуються акумуляторами нового покоління. Вони мають ефективну систему охолодження та ізоляції. Наприклад, тягова батарея спортивного седана Neta S від найбільшого китайського виробника CATL оснащується листом міканіту, що виключає ланцюгову реакцію та пошкодження інших осередків під час теплового розгону. Також на блоці батареї є клапан скидання тиску, який випускає гази і не дає батареї вибухнути у разі пошкодження.

Таким чином, зараз електромобілі досить добре захищені від спалаху. І вони вже горять значно рідше за бензинові аналоги. Але залишається інше питання – чи заважає безпеці електрокарів їхня підвищена вага? Адже під час зіткнення вона може зіграти з ними злий жарт. З’ясувати це допомогли незалежні краш-тести.

Електромобіль проти бензинового автомобіля: результати краш-тестів

Раніше більшість електрокарів були переробленими бензиновими автомобілями. З них виймали бензиновий двигун та ставили на його місце електромотор. А тягову батарею вішали під днище. У такому вигляді електрокар дійсно виявлявся небезпечнішим за бензиновий аналог. Адже високовольтна система опинялася близько до землі, вага конструкції збільшувався, а жорсткість кузова залишалася незмінною.

технологія CTB батарея

Технологія CTB дозволяє підвищити структурну міцність електромобіля

Великий обсяг продажів сучасних автомобілів дозволяє компаніям розробляти для них окремі платформи з урахуванням вимог безпеки. Так, дуже популярною стала технологія CTB (Cell-To-Body). Її особливість полягає в тому, що тягова батарея стає невід’ємною частиною силового каркасу електрокара, по суті виконуючи роль його підлоги. Вона посилює жорсткість електрокара на кручення і забирає на себе частину енергії удару. При цьому осередки всередині ударостійкого блоку шкоди не отримують через спеціальний шар, що демпфує.

Але ви можете сказати, що це лише теорія. Тоді погляньмо на практику. А саме – на результати краш-тестів знаменитої європейської асоціації Euro-NCAP. Ми порівняємо показники безпеки електрокарів та бензинових автомобілів, що належать до схожих сегментів.

NIO ES7 краш

І спершу ми «зіштовхнемо» NIO ES7 (EL7 у Європі) та Land Rover Discovery Sport. Китайський електрокар набрав 93% у сегменті безпеки дорослих пасажирів. Результат Discovery Sport – 84%. «британець» дещо реабілітувався у сегменті безпеки пасажирів-дітей, набравши 89%. А у NIO ES7 зняли бали за нестачу кріплень ISOFIX. Він здобув 85%. Але безпека пішоходів у ES7 значно вища – 80% проти 71% у Discovery Sport. У сегменті активної безпеки ES7 набрав трохи менше балів через жорсткий стандарт випробування.

І таких прикладів можна навести кілька. Так, пасивна безпека BYD Yuan Plus краще, ніж у BMW X1, Mazda CX-60 та Kia Sportage. А електричний Mercedes-Benz EQE за результатами краш тесту обійшов бензиновий C-Class. Така статистика наочно доводить, що електромобілі і під час аварії показують себе краще за бензинові аналоги. Тут напрошується простий висновок – «електрички» не просто не гірші, а навіть кращі за бензинові машини.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь