За перевищення швидкості українських водіїв каратимуть по-новому

0 1 287

Третя неділя листопада у світовому календарі відзначається як Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод – сумний привід, що спонукає до роздумів.

До цього дня експерти наводять протверезні цифри: за даними Національної поліції, за дев’ять місяців 2023 року в Україні сталося 17 394 дорожньо-транспортні пригоди, в яких загинули та були поранені люди. Серед цих страшних втрат 2 157 осіб загинули, серед них 139 дітей, а ще 21 888 отримали поранення. На жаль, на наших дорогах спостерігається один з найвищих показників смертності в Європі.

Деталі

Перевищення швидкості є головним винуватцем смертельних аварій. Незважаючи на наявність адміністративних покарань, українське законодавство не здатне переконати водіїв у необхідності дотримуватися правил дорожнього руху, стверджують активісти Кампанії “За безпеку дорожнього руху”. Штрафи за перевищення швидкості залишаються значно нижчими порівняно з іншими порушеннями правил дорожнього руху.

ДТП страхівка

“Наразі закон прирівнює перевищення швидкості до таких порушень, як неправильна зупинка чи стоянка. Штрафи за них однакові – 340 гривень. Тобто, якщо водій перевищив швидкість на 20-50 км/год і його перехопив патрульний. Якщо ж перевищення зафіксує камера, то штраф зменшується вдвічі – до 170 грн, оскільки закон надає “знижку” порушникам. Цікаво, що зупинка на смузі для громадського транспорту або несплата за паркування, здавалося б, менш небезпечні з точки зору юридичної логіки, тягнуть за собою більші штрафи. Несплата за паркування в центрі Києва тягне за собою штраф у розмірі 700 гривень (або 350 гривень зі знижкою)”

– зазначив Іван П’ятак, юрист Центру демократії та верховенства права.

Для того, щоб зробити українські дороги безпечнішими, необхідно переглянути систему штрафів за порушення правил дорожнього руху. Першим кроком має стати підвищення штрафів за перевищення швидкості, які наразі вважаються одними з найм’якших.

“Запобігання смертності та травматизму в результаті дорожньо-транспортних пригод є цілком реальним. Дії можуть бути вжиті на різних рівнях: індивідуальному та державному. Поведінка кожного учасника дорожнього руху, дотримання правил впливає на особисту безпеку та безпеку інших. Водночас уряд має повноваження вживати заходів для підвищення безпеки. Це і суворі закони щодо перевищення швидкості, і цілеспрямовані інформаційні кампанії, і будівництво безпечної інфраструктури”

– зазначила Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), яка наполегливо виступає за реформування системи безпеки дорожнього руху.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь