Види зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів: особливості та принцип роботи

0 64

Автомобільні акумулятори є життєво важливою частиною автотранспорту. Щоб забезпечити надійну роботу авто, необхідно не лише регулярно проводити техобслуговування, а й слідкувати за зарядом акумулятора та підтримувати його. Допоможе вам у цьому автомобільний зарядний пристрій. В цьому огляді ми розглянемо види зарядних пристроїв для автоакумуляторів і надамо поради щодо вибору.

Зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів працюють за принципом постійного постачання струму до акумулятора, що допомагає відновити його заряд. Вони можуть використовувати різні методи регулювання струму та напруги задля досягнення оптимального заряду.

Виділяють такі види зарядних пристроїв:

 • передпускові. Вони під’єднуються до зовнішнього джерела живлення і передають струм до акумулятора. Процес заряджання можливий за постійної напруги (що є більш безпечно) чи постійного струму (може відбутись перегрівання електроліту, яке призводить до швидшого зношування акумулятора).
  • Трансформаторні. Розраховані для побутового використання чи для автопарків. Характеризуються великою вагою, потребою у ручному виставленні налаштувань, а ще високою продуктивністю та довговічністю. Такі пристрої забезпечують постійний струм, можуть заряджати різнотипні автомобільні акумулятори. Ціна більш доступна, порівняно з 2 видом.
  • Імпульсні. Функціонують на вищих частотах. Мають полегшену вагу, компактні габарити. Сучасні пристрої мають ширші можливості щодо налаштувань. Вони захищені від короткого замикання, потребують мінімального налаштування перед початком роботи.
 • пускові зарядні пристрої для автомобільного акумулятора (ПЗП). Вони здатні як заряджати батарею, так і запустити її навіть за повного розряджання. Це вирішить проблему у пошуку штовхача або ж потреби прикурити акумулятор від іншої автівки, що може негативно вплинути на електроніку такого авто. Для використання достатньо підключити пристрій до клем батареї, обрати значення зарядного струму (15-20 А) і стежити за напругою. Як тільки вона дійшла значення 15 А варто ввімкнути стартер на не більше, як 10 с. Якщо з першого разу не запускається автівка, варто спробувати ще кілька разів. Опісля відключити ПЗП, аби акумулятор не перегрівся;
 • джамп стартер (бустер) — міні пусковий пристрій, який виконує функцію павербанка. Він, окрім зарядки інших ґаджетів, може успішно зарядити й акумулятор на авто.

акумулятор зарядка

За принципом роботи виділяють:

 • автоматичні зарядні пристрої (ЗП). Вони надпрості у використанні — варто приєднати клеми зарядного пристрою до акумулятора та ввімкнути штекер у розетку, далі чекати доки батарея повністю зарядиться;
 • програмовані ЗП стануть у пригоді для більш бережливого заряджання акумуляторів. Процес зарядки проходить у кілька етапів зі змінною силою струму.

Вибирайте зарядний пристрій, спираючись на:

 • його потужність, що вимірюється у ватах (Вт) або амперах (А;
 • технічні характеристики АКБ — тип акумулятора (кислотні, гелеві, свинцево-кислотні або AGM) і напруга акумулятора (6/12/24 В);
 • ефективність. Деякі зарядні пристрої мають більшу продуктивність і здатні швидше заряджати акумулятор, що може бути важливо в ситуаціях з низьким зарядом;
 • безпеку. Важливо обрати пристрій з вбудованими системами захисту від перевантаження, короткого замикання та інших небезпек.

Перед покупкою варто звернути, окрім головних характеристик, на:

 • функціонал ЗП і особливості. Починаючи від інформаційного дисплея з LED-підсвічуванням, закінчуючи запам’ятовуванням налаштувань, наявністю функцій відновлення акумулятора з його попередньою діагностикою;
 • довжину мережевого кабелю, аби було зручно ставити акумулятор на зарядку;
 • матеріал корпусу ЗП. Метал із порошковою фарбою витримує механічні удари, більш стійкий до вологи. Пластиковий корпус полегшує конструкцію та робить пристрій більш доступним.

Обираючи зарядний пристрій, ви можете самостійно знайти рекомендації щодо вибору на сайті, прочитати відгуки на товар, а також проконсультуватись із менеджерами інтернет-магазину.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь