ЄС розглядає можливість застосування мит, щоб зупинити експансію китайських електромобілів

0 35

Регулюючі органи ЄС та керівники автомобільних компаній кажуть, що ціни на китайські електромобілі, які «наповнюють світові ринки», штучно занижені за рахунок державних субсидій.

У західних автовиробників, які намагаються зрозуміти, як вони боротимуться з хвилею дешевих електромобілів з Китаю, що насувається, з’явився новий союзник.

Регулюючі органи Європейського Союзу повідомили, що розглядають можливість застосування спеціальних мит на імпорт китайських електромобілів, щоб зрівняти їхні шанси з місцевими брендами.

Європейська комісія загалом поділяє думку західних автомобільних босів про те, що промисловість Китаю отримує несправедливі ринкові переваги завдяки державним субсидіям, що дозволяють китайським брендам підтримувати ціни на неймовірно низькому рівні. Цього тижня Комісія оголосила, що починає розслідування, щоб з’ясувати, чи слід застосовувати спеціальні мита. На винесення вердикту вона має майже рік.

MG4 XPower
MG4 XPower

Світові ринки зараз затоплені дешевими електромобілями з Китаю. Їхні ціни штучно занижуються величезними державними субсидіями.

– заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн колегам-законодавцям (Reuters).

Високопоставлені представники автомобільної промисловості, такі як генеральний директор Stellantis Карлос Таварес, вже висловили стурбованість щодо здатності західних брендів конкурувати за таких умов. На початку року Таварес попередив про майбутню “жорстку боротьбу”, а в липні його старий роботодавець – Renault, оголосив, що збирається скоротити витрати на виробництво електромобілів на 40%.

У ЄС стверджують, що китайські електромобілі зараз займають 8% європейського ринку, але ця цифра може подвоїтися вже до 2025 року. Неважко здогадатися чому, якщо прихильно прийнятий автомобільною пресою MG4, більш ніж на десять тисяч євро дешевше, ніж його конкурент Volkswagen ID.4.

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4

У США китайські електромобілі вже стикаються з високими імпортними митами, хоча такі бренди, як Volvo, що належить Geely, можуть компенсувати їх за рахунок кредитів, отриманих від автомобілів, які вони експортують з американських заводів до інших країн.

Європа добре пам’ятає і те, як десять років тому її власне виробництво сонячних батарей було знищено дешевими панелями з Китаю. Водночас деякі представники автомобільної промисловості вважають, що ЄС має діяти гранично обережно, щоб регулювання не перетворилося на економічну війну. Крім того, за іронією долі, нові мита ЄС можуть потенційно зашкодити і самим західним брендам (Tesla, Renault, BMW), китайські заводи яких експортують електромобілі до Європи.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь