3 найгірші моделі бренду Ford за останні 10 років

Ford Focus 2012

Коли справа доходить до виробництва автомобілів, Ford має славетну історію. Однак не кожен автомобіль, який сходить з конвеєра, може стати хітом. За останнє десятиліття Ford випустив кілька чудових автомобілів, але не обійшлося і без промахів.

У цій статті ми розглянемо три найгірші моделі Ford за останні десять років, спираючись на відгуки власників, статистику продажів та ряд об’єктивних вимірів.

1. Ford EcoSport (2012-2021)

Ford EcoSport Active

Недоліки: Недостатня потужність, низька паливна ефективність та обмежений внутрішній простір

Ford EcoSport, спочатку розроблений для ринків, що розвиваються, знайшов свій шлях до Північної Америки та Європи. Хоча він обіцяв доступність і компактну універсальність, він не дотягував у кількох критичних сферах.

 • Потужність і продуктивність: Одним з найсуттєвіших недоліків EcoSport була його недостатня потужність. Базова модель оснащувалася 1,0-літровим трициліндровим двигуном, який видавав мізерні 123 кінські сили. Навіть опціональний 2,0-літровий чотирициліндровий двигун не вражав, пропонуючи лише 166 кінських сил. Це призводило до млявого розгону, з 0 до 100 км/год – понад 10 секунд.
 • Паливна ефективність: Незважаючи на свою скромну потужність, EcoSport не вирізнявся винятковою паливною ефективністю. 1,0-літровий двигун в середньому витрачав близько 7,8 л на 100 км при комбінованому русі, а 2,0-літровий двигун – трохи гірше. Ці показники є низькими для субкомпактного позашляховика, особливо у порівнянні з такими конкурентами, як Honda HR-V або Mazda CX-3.
 • Внутрішній простір: Ще одним помітним недоліком був тісний салон. З довжиною всього 4096 сантиметрів і колісною базою 2519 сантиметрів, EcoSport з усіх сил намагався забезпечити достатньо місця для ніг на задніх сидіннях. Багато власників скаржилися на брак простору, особливо для пасажирів ззаду.
 • Показники продажів: Продажі Ford EcoSport у Сполучених Штатах відображали його недоліки. У 2020 році Ford продав лише 60 545 одиниць, порівняно з понад 90 000 одиниць у 2018 році. На форумах власників було багато скарг на його продуктивність та комфорт у салоні, що ще більше закріпило його репутацію однієї з найгірших моделей Ford за останнє десятиліття.

2. Ford Focus (2011-2018)

ford focus 3

Недоліки: Проблеми з трансмісією, ненадійні технології та відкликання

Ford Focus – це ім’я, яке несе в собі спадщину успіху, але моделі третього покоління, вироблені в період з 2011 по 2018 рік, заплямували цю репутацію.

 • Проблеми з трансмісією: Найбільш кричущою проблемою Focus була його проблемна автоматична коробка передач з подвійним зчепленням, відома як Powershift. Власники повідомляли про безліч проблем, включаючи тремтіння, коливання і повні відмови. Ford зіткнувся з численними судовими позовами і врешті-решт продовжив гарантії, але шкоди його репутації було завдано.
 • Технічна надійність: Focus був оснащений передовими технологіями, включаючи інформаційно-розважальну систему MyFord Touch. На жаль, ця система була сумнозвісною ненадійною, страждала повільним часом відгуку і частими збоями. Багато власників були розчаровані цими проблемами, що призвело до широкого розповсюдження негативних відгуків.
 • Згадаймо відкличні кампанії: Третє покоління Focus страждало від нескінченної низки відкликань, починаючи від несправних дверних замків і закінчуючи проблемами з паливною системою. Ці відкликання не лише завдавали незручностей власникам, але й ставили під сумнів загальну якість та надійність автомобіля.
 • Показники продажів: Хоча спочатку продажі Focus були високими, проблеми, з якими він зіткнувся, зокрема проблеми з трансмісією та відкликання, негативно позначилися на продажах. У 2018 році компанія Ford продала трохи більше 113 000 автомобілів Focus у Сполучених Штатах, порівняно з понад 234 000 у 2012 році. Негативний досвід, яким ділилися на форумах і в соціальних мережах, відіграв значну роль у цьому падінні.

3. Ford Explorer (2011-2019)

Недоліки: Проблеми з трансмісією, підвіскою та пожежонебезпека

Ford Explorer, один з лідерів на ринку позашляховиків, зазнав значного падіння популярності під час виробництва п’ятого покоління з 2011 по 2019 рік.

 • Проблеми з трансмісією: Знову проблеми з трансмісією переслідували модель Ford. Explorer п’ятого покоління мав проблеми з шестиступінчастою автоматичною коробкою передач, що призводило до різкого перемикання, прослизання передач і дорогого ремонту для багатьох власників. Ці проблеми не тільки впливали на досвід водіння, але й створювали проблеми з безпекою.
 • Проблеми з підвіскою: Багато власників повідомляли про проблеми з підвіскою Explorer. Скаржилися на гучний стукіт, нерівномірний знос шин та нестабільну керованість. Ці проблеми погіршували загальну якість їзди та безпеку автомобіля.
 • Пожежна небезпека: Особливо тривожним поворотом подій стало те, що п’яте покоління Explorer зіткнулося з серією відкликань через пожежонебезпеку. Несправні джгути проводки в салоні становили значну небезпеку, було кілька повідомлень про загоряння автомобілів. Ці відкликання завдали серйозної шкоди репутації Explorer як безпечного та якісного автомобіля.
 • Показники продажів: Незважаючи на те, що Explorer залишався лідером продажів протягом усього свого п’ятого покоління, негативна преса, пов’язана з проблемами трансмісії, підвіски та пожежонебезпекою, вплинула на його сприйняття потенційними покупцями. У 2019 році Ford продав приблизно 168 000 Експлорерів у Сполучених Штатах, порівняно з майже 250 000 одиниць у 2011 році.

Замість висновку

Насамкінець, хоча за останнє десятиліття Ford випустив кілька виняткових автомобілів, ці три моделі – EcoSport, Focus і Explorer – виділяються як найгірші через свої численні недоліки та негативний досвід, яким власники діляться на автомобільних форумах.

Ці проблеми не лише вплинули на показники продажів, але й підірвали довіру до репутації бренду як виробника якісних та надійних автомобілів.