Водії із сіл та райцентрів почали отримувати штрафи від 3 до 40 тисяч гривень

7 130 419

Через стрімке зростання цін на пальне все більше українців пересідають на мопеди як на найулюбленіший вид транспорту. Ця тенденція особливо помітна в сільській місцевості та районних центрах, де на мопедах можна побачити не лише молодь, а й пенсіонерів.

Однак багато людей не знають про потенційні юридичні наслідки керування мопедом без відповідної водійської категорії. Справа не лише в отриманні штрафу, але й у тому, що ви можете втратити свій транспортний засіб.

Щоб проілюструвати серйозність ситуації, адвокат з дорожнього права розповідає про нещодавній інцидент з водієм мопеда. На нього було накладено величезний штраф у розмірі 40 800 гривень та позбавлено права керування транспортним засобом на приголомшливі п’ять років. Покарання було винесено через те, що водій керував мопедом без необхідної категорії “А1”.

Юристи наголошують, що реєстрація мопеда є обов’язковою, незалежно від того, чи призначений він для використання на місцевих дорогах, чи на національних магістралях. Для легального керування мопедом необхідно мати спеціальну водійську категорію “А1”. Особи з водійськими категоріями “B”, “C” або “A” не мають права керувати мопедом. Порушникам цієї вимоги закону загрожує суворе покарання, в тому числі великі штрафи та позбавлення прав на керування мопедом.

штраф

Згідно зі статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування мопедом без категорії “А1” передбачено штраф у розмірі 3400 гривень. Якщо порушення повторюється протягом року, як зазначено в частині 5 тієї ж статті, порушника може очікувати набагато суворіше покарання – штраф у розмірі 40 800 гривень, а також позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років.

Таким чином, очевидно, що керування мопедом без відповідної категорії несе за собою серйозні наслідки. Всім водіям мопедів вкрай важливо ознайомитися з вимогами законодавства та забезпечити їх дотримання, щоб уникнути таких суворих покарань. Пам’ятайте, що мова йде не лише про дотримання правил, а й про забезпечення власної безпеки та благополуччя інших учасників дорожнього руху.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️➡Підпишись на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
7 Комментарі
 1. Павло говорить

  Росіяни вбивають українців, а своя влада робить їм життя дискомфортним

 2. Валентин говорить

  Влада дибілів,люди на фронті кров проливають а ці паралічі тільки гроші грибуть,суки

 3. Ігор говорить

  Ще б за алкоголь так штраували!
  Гуманні закони!

 4. Aza говорить

  Це ще раз доказує те,що халатність чиновників надто велика.
  Просто подумайте: А1?!!
  але ж штраф отримає навіть той водій,у якого є категорія А. Тобто, останній має право на керування транспортними засобами (мопедом) з об’ємом двигуна більше 50 кб/см,при цьому,на мопеді 49 кб/см не може їхати _ штраф.
  Що сказати на це.??

 5. Alex говорить

  Якщо людина вміє їздити на мотоциклі то чого вона не може їздити на мопеді???
  Звісно водій авто може не вміти їздити навіть на велосипеді. А от у кого вже є “А” то “А1” автоматично відкривати могли б зробити.
  (Так само водії авто і квадроциклів)

 6. Юрій говорить

  Пересадити всіх цих законотворців на мопеди, і тільки на мопеди, хочеш бути при владі їздити маєш на мопеді

 7. Алекс говорить

  Просто гниди!
  Бензин достобіса дорогий
  Екологія
  Військовий стан
  Ось тільки три складових чому мопед краще ніж авто .
  Аварії?
  А скільки порушників ПДР гасають на консервах?
  Простіше в рази здати на А та В…
  По грошам – те саме
  Чому ( кому) вигідно прибрати мопеди з доріг України?

Залиште відповідь