Водіїв старше 65 років зможуть позбавити прав: відома дата

2 145 070

Прагнучи підвищити безпеку дорожнього руху, Європейський Союз зробив кроки до посилення правил, що стосуються здатності літніх людей керувати автомобілем. Ці заходи є частиною ширшого проекту Vision Zero, який має на меті зменшити як частоту дорожньо-транспортних пригод, так і кількість загиблих у них людей.

Для досягнення цієї мети ЄС впроваджує психологічні тести для водіїв старше 65 років, які прагнуть поновити свої водійські права. Мета – виявити потенційні проблеми з концентрацією уваги та оцінити загальний психічний стан літніх водіїв. Якщо ці тести дадуть несприятливі результати, особам буде відмовлено у продовженні посвідчення водія.

Однак ініціативи Єврокомісії виходять за рамки психологічних оцінок. Вони також розглядають можливість запровадження курсів підвищення кваліфікації, спеціально розроблених для водіїв у віці 70 років і старше. Крім того, ЄК розглядає можливість видачі літнім водіям більш короткострокових посвідчень, наприклад, терміном на п’ять років. Деякі експерти навіть пропонують піддавати осіб старше 75 років щорічним іспитам, підкреслюючи серйозність їхніх проблем.

Тим часом, особи віком від 65 до 75 років повинні будуть проходити огляд кожні два роки.

Запропоновані правила викликали цілу низку реакцій з боку різних зацікавлених сторін. Прихильники стверджують, що вони, безсумнівно, сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху, гарантуючи, що літні водії все ще здатні безпечно керувати транспортними засобами. Вважається, що завдяки запровадженню регулярних оцінок та обов’язкових курсів підвищення кваліфікації літні водії зможуть підтримувати свої навички та бути в курсі змін у правилах дорожнього руху. Крім того, суворіші вимоги до тестування можуть допомогти виявити потенційні проблеми зі здоров’ям або когнітивні розлади, які можуть поставити під загрозу здатність людини безпечно керувати автомобілем.

пенсіонер авто

Опоненти, однак, висловлюють занепокоєння щодо потенційної дискримінації людей похилого віку. Вони стверджують, що такі правила можуть несправедливо обмежити свободу і незалежність людей похилого віку, які все ще цілком здатні безпечно керувати автомобілем. Деякі критики ставлять під сумнів ефективність психологічних тестів для точної оцінки водійських здібностей людини, стверджуючи, що ці тести не обов’язково відображають реальні ситуації водіння.

Проблема полягає в тому, щоб знайти правильний баланс між безпекою дорожнього руху та правами літніх водіїв. Хоча вкрай важливо захистити всіх учасників дорожнього руху і знизити рівень аварійності, не менш важливо поважати автономію і незалежність літніх людей. Досягнення цього балансу вимагатиме постійної оцінки та вдосконалення правил за участю як експертів, так і самих літніх водіїв.

Насамкінець, зусилля Європейського Союзу, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху серед літніх водіїв за допомогою більш суворих правил, заслуговують на похвалу. Впровадження психологічних тестів, курсів підвищення кваліфікації та короткострокових посвідчень має на меті забезпечити, щоб люди похилого віку були здатні безпечно керувати автомобілем та адаптуватися до мінливих умов дорожнього руху. Однак важливо враховувати потенційний вплив на права і незалежність літніх водіїв. Постійна оцінка та збалансований підхід матимуть вирішальне значення для досягнення бажаних результатів без несправедливого навантаження або дискримінації цієї демографічної групи.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️➡Підпишись на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
2 Комментарі
  1. Степан говорить

    Чому відсутні статистичні дані про дорожні аварії, які спричинили водії, старші 65 років?? Відповідь: це найбільш дисциплінована і досвідчена категорія водіїв….. А може їх зразу розстріляти???..

  2. Петро говорить

    Барани, та ви подивіться як “малолітні” їздять безвідповідально, а немало і на підписку або наколені.

Залиште відповідь