4 ліквідних автомобілі: які моделі легко продати навіть із пробігом

0 918

Купуючи автомобіль потрібно оцінити не лише його технічний стан, а й перспективну ліквідність. Навряд чи ви плануєте їздити на ньому до кінця життя: рано чи пізно улюблену “ластівку” доведеться продати. Розповідаємо, які моделі варто брати, щоб майбутній продаж відбувся легко та швидко.

Найпопулярніші автомобілі на вторинному ринку

Цей список вже кілька років очолюють корейці: Hyundai та KIA. Швидко наздоганяють їх Ford Focus, Renault Logan та Skoda Octavia. Така статистика “дивовижно” збігається зі списком найпопулярніших автомобілів для таксі: вони недорогі, комфортні та цілком надійні. Водії проїжджають на них 2-3 роки та продають у досить зношеному стані, а таксопарк оновлюється. Саме тому їх на вторинному ринку продають такі машини частіше, тим ті, що купуються в особисте користування. І попит тут не відстає від пропозиції: за рахунок доступної ціни такі машини не застоюються на продажі.

Однак з цієї причини назвати їх по-справжньому ліквідними не можна: так, продати їх буде легко, але не завжди вдасться зробити це вигідно. Більшість таких автомобілів на продажу знаходяться не в найкращому стані. Таксисти їх не шкодують, намотують сотні тисяч кілометрів, не завжди вчасно обслуговують, а потім скидають пробіг до середніх значень та намагаються продати дорожче. До речі, це не завжди вдається провернути успішно, тому середня ціна таких автомобілів на вторинному ринку все ж таки значно нижча за їх потенційну залишкову вартість при дбайливому ставленні.

Якщо ви перший власник однієї з перерахованих моделей або при покупці точно знаєте, що машина не використовувалася в таксі, її ліквідність підвищується. Таких екземплярів на ринку небагато, і вони цінуються. Тільки за рахунок того, що автомобіль ніколи не значився в базах таксі, його можна буде продати за ціною вищою за ринкову.

Найліквідніші автомобілі на вторинному ринку України

До рейтингу автомобілів, які трохи втрачають у вартості за 3-5 років, увійшли не найпопулярніші, але досить надійні моделі.

Mazda 6 2021

Вони майже не використовуються офіційними таксопарками, і їх покупка пов’язана з меншими ризиками – звідси і вища залишкова вартість:

  1. Mazda CX-5. Цей елегантний кросовер при акуратному поводженні втратить при продажу всього 11-12% від ціни покупки.
  2. Mazda 6. Її залишкова вартість через 3 роки володіння становитиме приблизно 85,5%.
  3. Toyota RAV4. Легендарний японець втратить близько 16% вартості продажу. Однак при покупці цієї моделі варто бути обережним: автомобіль входить до рейтингу не тільки найліквідніших, а й машин, що найчастіше викрадають. Щоб він “дожив” до майбутнього продажу, варто спочатку вжити заходів та обладнати кросовер відповідними пристроями: сигналізація, маркування скла/дзеркал, імобілайзер, GPS-маячок та ін.
  4. Renault Sandero Stepway. Цей сімейний автомобіль при продажі збереже в середньому 83,78% своєї первісної вартості.

Renault Sandero Stepway8

Незважаючи на те, що ця чудова четвірка не відрізняється надмірною популярністю, попит на ці моделі завжди є. За рахунок їх витривалості та надійності продати такі автомобілі навіть з пробігом – завдання легкоздійсненне. У продажу їх завжди небагато, тому добрі екземпляри цінуються покупцями.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь