Renault хоче відтермінувати відмову від ДВЗ у Європі до 2040 року

Dacia Spring Extreme
0 39

Європейські автовиробники дружно кинулися декларувати терміни відмови від продажу машин із ДВЗ на місцевому ринку, обіцяючи досягти у цьому суттєвих успіхів до 2030 року.

Компанія Renault, наприклад, до кінця десятиліття переведе на електротягу до 90% асортименту автомобілів, що продаються в Європі. Водночас автовиробник бажає відкласти момент повної відмови від ДВЗ до 2040 року.

Формально, як пояснює виконавчий віце-президент Renault Group з розробок Жіль Леборн (Gilles Leborgne), європейська влада наполягає на тому, щоб продаж автомобілів з двигунами на викопних видах палива припинився в 2035 році. При цьому до такої швидкої відмови від ДВЗ, на думку представника компанії, не буде готова ні інфраструктура, ні сам виробник, ні його клієнти. Принаймні, та ж бюджетна марка Dacia максимально довго використовуватиме двигуни внутрішнього згоряння хоча б в силу їх відносної доступності на тлі електричних силових установок з не найдешевшими тяговими акумуляторами.

Це не означає, що Dacia використовуватиме ДВЗ нескінченно – минулої весни вже дебютував перший електромобіль марки

Поступово машини цього бренду перетворюватимуться на «м’які» гібриди з малопотужним електродвигуном, потім отримають поширення повноцінні гібриди, а зрештою всі автомобілі Dacia теж перейдуть на електротягу. Renault лише хоче, щоб на європейському ринку можливість продавати гібриди збереглася десь до 2040 року.

Dacia Spring Electric
Dacia Spring Electric

До швидкої відмови від ДВЗ, за словами представника компанії, не буде готова і зарядна інфраструктура, оскільки вона поки що не отримала адекватного заявленим планам автовиробників розвитку. Виробнича екосистема також вимагатиме серйозної перебудови з перенавчанням персоналу та реструктуризацією компаній, залучених до випуску компонентів та транспортних засобів. Вважають, що виробництво електромобілів вимагатиме менших трудовитрат через зменшення кількості компонентів і технологічних операцій. Швидка трансформація була б надто болісною для ринку праці, Renault намагається уникнути і цих потрясінь.

Дочірня марка Alpine, орієнтована на випуск спорткарів, у структурі Renault готова повністю перейти на електротягу вже до 2030 року. Бюджетна ж Dacia до цього часу мігрує на електродвигуни та акумулятори лише на 10%. Недорогі автомобілі більш численні у структурі автопарку, тому виробник і намагається забезпечити більш плавний перехід до відмови від ДВЗ, ніж того вимагають європейські чиновники.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь