Стало відомо, на яких мережах АЗС замість бензину заливають сурогат

0 15 574

За даними Інституту споживчих експертиз, поширеність контрафактного пального в Україні зменшилася, а решта обсягів продається переважно в невеликих населених пунктах.

Цікаво, що ситуація з якістю пального покращилася через війну, яка триває в країні. Причиною цього є те, що багато напівлегальних і нелегальних міні-НПЗ в Україні, які мають дуже низьку глибину переробки, припинили свою діяльність. Ці міні-НПЗ, також відомі в Україні як “самовари”, наповнювали ринок низькоякісним пальним, але через війну їхня діяльність значно скоротилася. До цього скорочення призвели руйнування найбільших міні-НПЗ російськими бомбами та снарядами, а також проблеми з ресурсами та логістикою.

Інститут споживчих експертиз також виявив, що багато мереж АЗС в Україні зараз продають імпортне пальне. Однак залишки кустарного пального продаються переважно в невеликих регіональних мережах, які не потребують великих обсягів. Тому в інституті порекомендували українцям, які живуть у невеликих містах, проїхати кілька зайвих кілометрів до більших АЗС, щоб заправитися якісним пальним.

Де заливають сурогат

Аналітики також зазначили, що кілька мереж, таких як ANP та AVIAS, наразі розбавляють бензин А-95, тоді як пальне у трьох інших мережах не відповідає відповідним стандартам ДСТУ.

Заправка автомобіля

Наприклад, на АЗС 24/7 у Дніпропетровській області було виявлено один із зразків пального з октановим числом, значно нижчим від необхідного, що свідчить про саморобне пальне, виготовлене в кустарних умовах. У бензині KRAFT було виявлено перевищення вмісту сірки в 35 разів від допустимої норми в 10 мг/кг, а в бензині “DNIPRO OIL GROUP” – в 70 разів.

Отже, ситуація з контрафактним пальним в Україні покращилася завдяки зменшенню кількості напівлегальних та нелегальних міні-НПЗ. Хоча деякі мережі все ще розбавляють бензин або не відповідають стандартам ДСТУ, поширеність цих проблем зменшується. Українським водіям, які живуть у невеликих містах, рекомендується їздити трохи далі до великих АЗС, щоб заправлятися якісним пальним.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь