Чому не можна змащувати колісні болти та гайки. Відповідь автослюсаря

2 46 053

Часто чуємо суперечки з приводу чи потрібно змащувати болти і гайки при встановленні коліс, або просто час від часу їх обслуговувати, а може цього взагалі робити не потрібно? Сьогодні ми розберемося з цим питанням та поставимо крапку.

Тут проблема полягає в тому, з якого боку подивитися. Якась частина людей все своє життя їздить на звичайних легковиках седанах, а хтось на вантажівках, вони ж можуть розповісти про те, як іноді важко відкручувати якийсь болт.

Але якщо вивчити багаторічний досвід водіїв як легкових автомобілів, так і вантажних, проблема існує. Але ця проблема з відкручуванням гайок і болтів виникають у саме автомобілістів, які не дотримуються інструкцій при закручуванні цих болтів і гайок.

У нас як звикли всі, закрутити болт, потім взяти “балонник”, стати на нього і пострибати, потім на цей ключ накинути ще й якусь трубу і зробити ці дії ще раз – заново. Після цих “казкових” процедур, по проїзду якоїсь відстані починають надходити скарги, болти прикипіли, заіржавіли і взагалі їх тепер не викрутити і звичайно ж виходячи з цього роблять висновок, що болти потрібно змащувати. Чи так це?

Для закрутки болтів є спеціальні інструкції

шиномонтаж заміна колеса

На всіх автомобілях є межа затягування болтів. На Volkswagen Polo наприклад в інструкції прописано, що затягувати потрібно не більше ніж на 120 НМ. Все прописано в інструкції до вашого автомобіля, і якщо дотримуватись вимог, то і через рік гайки спокійно відкрутяться без жодних проблем. Якщо ж змащувати болти, маслом або будь-яким консистентним мастилом то при їзді, кріплення може ослабнути, а болти розгвинтити самі себе. Так, такі випадки були.

Якщо ви дійсно хочете зробити своє життя простіше, а саме наступне розкручування болтів, то прочистіть різьблення від бруду, пилу та іржі, а також дотримуйтеся всіх тонкощів при загвинчуванні болтів.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News
2 Комментарі
  1. Володимир говорить

    Тільки змащена різьба гарантує точне і надійне кріплення деталей з допомогою динаметричного ключа, а також захист від корозії та ніколи сама не відкрутиться! Це кажу як механік вищої кваліфікації та інженер!

  2. Руслан говорить

    Все життя мажу відпрацьованим маслом ще не відкрутилось

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.