Експерт розповів, що таке гібридний акумулятор

акумулятор

Раніше акумулятори випускали за технологією, згідно з якою клеми виконувались переважно зі свинцю, як і раніше, але до нього додавався хімічний елемент – сурма. Завдяки останньому збільшувалася активність реакції, що проходить у розчині. В результаті електролітичний розплав віддавав молекули кислоти, які з’єднувалися зі свинцем, перетворюючись на порошковий сульфат свинцю, що осідає на електродах у вигляді пухнастої, проникної для рідини електроліту маси.

Присадки сурми робили цей процес більш швидким і при цьому більш контрольованим. Термін служби акумулятора та його обсяг за кількістю струму, що утримується, значно збільшувалися.

Однак, такий акумулятор має багато неприємних та неефективних особливостей роботи.

Наприклад, він здатний втрачати щільність електроліту, тому що значна частина його рідини просто випаровується, не даючи можливості накопичувати струм. Також процес сульфатації частково виявляється незворотним, що призводить до того, що на електродах осідає велика кількість сульфатів порошку, який стає просто непрохідним.

Коли кислота не може дістатися електродів, реакція припиняється і більше струму в електролітичній суміші просто не генерується. Як цього уникнути було незрозуміло.

Виходом із ситуації виявилися акумулятори, в яких до свинцю почали додавати присадку кальцію, а не сурми. При цьому термін служби та ефективність роботи батареї, її ємність та здатність генерувати стартові струми зросла значно.

Однак, вартість процесу виявилася настільки високою, що подібні кальцієві акумулятори виявилися рентабельними тільки на машинах преміум-класу, спортивних суперкарах з безліччю електроніки всередині. Не можна сказати, що такі акумуляторні батареї зовсім не мали негативних або слабких сторін, але працювали вони однозначно набагато ефективніше.

Для того, щоб привнести цю новацію в серійне виробництво, два типи акумуляторів додумалися схрестити: одні плати зробили з сурмою, як і раніше, а інші – з кальцієм. І це були плати із протилежними полюсами. Таким чином створюється колосальний необхідний перепад струму, а процеси окислення кожної з сіточки електродів йдуть повільніше, ніж раніше. Такий тип акумуляторів стали називати гібридним.