Як їздити під дощем, щоб безпечно дістатися місця призначення

0 16

Водіння під дощем може виявитись досить складним завданням, особливо для недосвідчених водіїв. Прийоми, які ми використовуємо під час руху по сухому покриттю, не завжди ефективні на мокрій дорозі. Сьогодні ми відповімо на питання, як безпечно їздити під час дощу.

Перевірте стан склоочисників і фар

Осінь – вдалий час перевірити стан двірників. У тому випадку, якщо вони погано відводять воду і залишають великі смуги, їх варто замінити на нові. Для правильної видимості слід також подбати про правильну роботу ліхтарів. Осінь – одна з найбільш похмурих пір року, тому переконайтеся, що ви їдете з увімкненими фарами. Також перевірте налаштування світла, щоб не засліплювати інших водіїв. Краплі води і калюжі розсіюють світло. Їдучи з увімкненими фарами, ви засліплюєте інших і створюєте ризик на дорозі.

Також не забувайте, що в умовах зниженої прозорості повітря потрібно їздити з ближнім світлом, а не з денними ходовими вогнями. Використовуйте дальнє світло з розумом, оскільки воно не завжди покращує видимість у дощову погоду.

Уникайте руху біля краю дороги

На більшості доріг центр розташований вище за краї. Завдяки цьому на них немає калюж води. У дощову погоду намагайтеся триматися центру, а не краю дороги. Звичайно, якщо це можливо. Вода стікає до краю проїжджої частини і часто накопичується на них. Найбільш сухим місцем на дорозі зазвичай є середина дороги.

Якщо не видно – не їдьте

Тим не менш, це може бути очевидним не для всіх. На дорозі часто можна побачити водіїв, які намагаються їхати далі, хоча двірники вже не в змозі зняти воду. Під час зливи варто зупинитися в безпечному місці та дочекатися покращення видимості. Якщо ви вирішили зупинитись на узбіччі, заїжджайте так, щоб автомобіль повністю стояв на ньому. Не забувайте сигналізувати про зупинку аварійними вогнями.

Пристосовуйте швидкість до погодних умов

Вгадайте, що є найпоширенішою причиною аварій на українських дорогах. Це знаменита «невідповідність швидкості до дорожніх умов». Однак статистика ДТП свідчить, що водії ігнорують цю рекомендацію. У дощ слід їхати повільніше, регулюючи швидкість відповідно до погоди. Інакше вас може занести.

Бережіть машину

Водіння під дощем стане безпечнішим, якщо ваш автомобіль буде технічно справним. Окрім склоочисників і фар, подбайте також про шини. Вони мають велике значення для гарного зчеплення. Пам’ятайте про підтримку адекватного тиску повітря в шинах – це також впливає на поведінку автомобіля на дорозі, значно знижуючи ризик заносу або проколу шини на непомітних нерівностях під калюжею.

Велике значення для безпеки водіння під час зливи також має стан гальм. Варто пам’ятати, що під час дощу гальмівний шлях може збільшитися в три-чотири рази.

Не використовуйте круїз-контроль

круїз контроль

Може здатися, що їзда на постійній швидкості під час дощу підвищить вашу безпеку. Правда полягає в тому, що використання круїз-контролю у вологих умовах може полегшити занос. В умовах низького зчеплення датчики можуть виявляти, що колесо рухається швидше, ніж насправді. Автомобіль буде намагатися досягти заданої швидкості, що може закінчитися погано.

Не забудьте провітрити автомобіль

Дощ підвищує рівень вологи в автомобілі, що спричиняє випаровування вікон автомобіля. Під час дощу вмикайте кондиціонер або вентилятор і направляйте їх на вікна. Завдяки цьому ви не порушите оглядовість і підвищите безпеку водіння.

Що робити при заносі?

Аквапланування виникає, коли між шиною та дорогою утворюється шар води, який не стікає досить швидко. Напевно, ви не раз відчували це, проїжджаючи на великій швидкості через калюжу.

Аквапланування – це дуже небезпечне явище, оскільки воно несе втрату контролю над трасою. Уникайте різких рухів під час втрати тяги – рекомендується не повертати кермо і не відпускати педаль газу. Автомобіль повинен природно сповільнювати швидкість, не гальмуючи різко. При акваплануванні дуже важливо попередити його, тобто стежити за станом шин, бути обережним і знижувати швидкість. Виходу із заносу можна навчитися в автошколах.

Як кататися по калюжах?

По можливості уникайте калюж. Якщо вам доведеться проїхати через неї, робіть це на найменшій швидкості. Чим вище швидкість, з якою ви їдете через калюжу, тим більше води може потрапити всередину автомобіля. Потрапляння води в двигун або інші компоненти може стати фатальним.

Проїжджаючи через великий басейн, спостерігайте, як поводяться інші водії. Перевірте, наскільки високий рівень води. Якщо він перевищить пороги автомобіля, проїзд через нього буде високим ризиком. Проїжджайте глибокою водою на першій передачі, зберігаючи відносно високу швидкість двигуна. Завдяки цьому ви мінімізуєте ризик заглухання двигуна.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.