5W-30 або 5W-40: яке моторне мастило краще підходить для української зими

0 222

Холодна пора року накладає підвищені вимоги до технічних рідин. Моторна олива – не виняток, тому що саме від її характеристик багато в чому залежать якість змащування в парах тертя і можливість запуску ДВЗ. При низьких температурах текучість мастил погіршується, тому до їх вибору слід підходити досить відповідально. Давайте розбиратися, як в’язкість впливає на двигун у холодну пору року.

5W-30 та 5W-40 є найбільш популярними стандартами в’язкості в Україні. Вони відрізняються універсальністю за відносно низькою ціною порівняно з продукцією 0W. Значення перед W означає низькотемпературні властивості моторного мастила. Тим не менш, між двома популярними стандартами також є різниця щодо їх характеристик у зимовий час.

При виборі масла для зими рекомендується орієнтуватися на температуру замерзання продукту. Вона визначається шляхом аналізів, які доступні на офіційних ресурсах виробників та форумах, які проводять незалежні аналізи. Експерти встановили залежність, від якої слід відштовхуватися автомобілістам.

Бажано, щоб температура замерзання використовуваного моторного мастила була на 10 градусів нижче за мінімальну температуру експлуатації автомобіля. Наприклад, якщо за результатами аналізу мастильний матеріал замерзає при -43°С, запускати двигун варто при температурі -33°С або вище. Моторні олії 5W-30 і 5W-40, за інших рівних умов, кристалізуються за однакових умов. Проте впливає й інша характеристика.

Динамічна в’язкість холодного прокручування, що визначається в лабораторних умовах при температурі -30°С, у 5W-30 буде нижче. Відповідно, олія швидше прокачується по системі, а також створює менше опору запуску. Це говорить, що 5W-30 найкраще підходить для зимових умов.

Проте завжди орієнтуйтеся на рекомендації виробника та кліматичні умови експлуатації. У регіонах, де морози можуть опускатися нижче -40 ° С, найкращим рішенням залишаються олії стандарту 0W. Відповідність використовуваних мастильних матеріалів допускам забезпечує правильну роботу двигуна та його тривалий термін служби.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь