Складено список ненадійних японських авто на вторинному ринку України

0 30

В Україні рівень довіри до автомобілів під японськими брендами досить високий. Високу репутацію вони змогли створити ще з 1990-х років – коли довели невибагливість за жорстких умов експлуатації, досить непогану надійність, відносний рівень комфорту і здивували багатим оснащенням.

З тих пір інтерес до японських автомобілів тільки наростав. Та й зараз подібні машини не обділені увагою, особливо, на вторинному ринку. Багато хто вважає, що купивши собі старого «японця» не знатимуть жодних проблем із його експлуатацією, бо надійність у них визнана мільйонами автомобілістів.

Від себе хочемо відзначити, що це стереотип, що склався, і винятки з правил будуть завжди. Тому в даній публікації постараємося показати не найнадійніші японські машини, які можуть при експлуатації добряче вдарити по гаманцю та змусити пошкодувати про покупку.

Mazda CX-7

Цей кросовер з’явився в 2000-х роках і забезпечив собі, практично відразу, досить велику увагу з боку автогромадськості. В принципі, нічого в цьому дивовижного немає, бо автомобіль має ефектний дизайн, гідний рівень оснащення. А ще, Мазда славиться своїм азартним їздовим характером – принаймні, кермується вона дуже задерикувато і відмінно тримає курс на високій швидкості.

До того ж, тяговитий турбодвигун 2,3 літра наділяє автівку цілком непоганим прискоренням. Однак він є каменем спотикання, бо надійністю і довговічністю не відрізняється. У списку недоліків варто виділити постійно “вологу” турбіну, схильність до детонації, ненадійну шатунно-поршневу групу. Ще, є проблеми із системою охолодження.

Не найоптимальніший варіант і автоматична коробка перемикання передач. Зокрема, вона швидко перегрівається, до того ж дуже чутлива до якості олії. Тому вивести її з ладу постійною активною їздою досить просто.

Toyota Camry

2009 Toyota Camry LE

Хто б міг подумати, що ми зможемо включити до свого списку цей досить популярний і навіть культовий в Україні седан бізнес-класу. Основні нарікання до моделі ми маємо у кузовах XV40 та XV50. Хоча зараз вони дуже доступні за ціною – відносно доступні, звичайно ж.

Автомобілі мають гідний їздовий комфорт, бо підвіска згладжує навіть великі нерівності, в той час, як шумоізоляція не пропускає в салон гули і свист вітру, навіть, при високій швидкості. Крім того, вони мають просторий задній ряд. Власне, цим і купує Камрі.

Хоча, є ще одна позитивна фішка у моделі – це чудова динаміка прискорення, яка досягається двигуном 3,5 літра. Суть у тому, що Камрі з таким агрегатом не коштують надто дорого, а часом і дешевше за менш потужні версії, тому багато хто до них активно придивляється. Загалом і в цілому, все логічно – і динаміку отримуємо гідну, і м’який хід, і який-небудь, але престиж, адже навіть 15-річні Камрі високо котируються в суспільстві.

Тим не менш, саме версія з мотором 3,5 літра виявилася найбільш неблагонадійною щодо довговічності. І проблема всіх XV40 та XV50 з таким мотором – автоматичні трансмісії. Вони мають шість ступенів та ручний режим вибору передач. Але до високих навантажень виявилися зовсім не адаптованими. В результаті, йде швидкий перегрів з подальшим псуванням гідроплити, шестерень – у такому випадку, трансмісія активує аварійний режим і подальша їзда стає вже неможливою.

Якщо ж, ви захочете змінити пошкоджену АКПП на нову, то доведеться накопичити велику суму грошей, бо цінник на неї вас не порадує. Власне, багато хто і продає Камрі саме з тієї простої причини, що витрати на ремонт АКПП або її заміну не тягнуть – в основному, обходяться швидким ремонтом для того, щоб на час продажу машина була на ходу. А далі – то вже проблеми нового власника.

Nissan Teana

Nissan Teana

Цей бізнес-седан з Японії за своєю популярністю може йти одразу за Камрі. При цьому ціни на нього куди більш привабливі і розумні, ніж у Toyota. В активі Тіани, також, є свої сильні сторони. Можемо відзначити високу плавність ходу, якісну звукоізоляцію, вкрай комфортабельні крісла та диван другого ряду, найбагатше оснащення, особливо, в кузові J32 – тут доступні і передня оттоманка, і штатний ксенон, і вентиляція крісел, і люк з електроприводом, і електроприводи, і мультиблок для задніх пасажирів та багато іншого.

Крім того, Нісан Тіана відрізняється представницьким дизайном і в загальному потоці такий автомобіль точно не загубиться. Але претензії до нього є і це пов’язано з надійністю – насамперед, автоматичних коробок та варіаторів, що характерно для другої генерації моделі.

У першого покоління є претензії до електропроводки, гідроплит «автоматів» у версії 2,3 літра. Що стосується 3,5 літра, а також всіх модифікацій Тіани J32, то каменем спотикання виступає варіатор, який не проходить понад 200-220 тисяч кілометрів.

Таким чином, ви вже зрозуміли, що далеко не всі японські машини можуть бути надійними і це лише мала частина того, що ми хотіли написати. Але про все нове – у наступних публікаціях.

А поки що, пишіть свою думку в коментарях.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.