Машина іржавіє на очах: експерти розповіли, які види корозії існують

0 298

Дія хімічних реагентів, якими посипають дороги, призводить до утворення корозії кузова автомобіля. Нерідко на поверхні можуть з’являтися руді плями або темні відколи ЛФП. Але це не найнебезпечніші види іржі, з якими можна зіткнутися. Вони не стають причиною різкого зниження несучих здібностей.

Набагато небезпечніше побачити корозію, яка глибоко йде в метал. Такий дефект розвивається та поширюється навіть без участі кисню та води.

Загальна корозія

На металевій поверхні іржа може утворюватися під впливом різних факторів – агресивні хімікати, гази. Перші місця, за які береться ця хвороба – колісні арки, пороги. Як правило, це місця, де відсутнє захисне покриття. Часто такий вид іржі утворюється через перебування транспортного засобу у вологому середовищі.

Місцева корозія

Розвивається із високою швидкістю на обмеженій поверхні. У короткий термін можуть з’явитися наскрізні отвори або великі тріщини. Найпоширеніші напрями місцевої корозії – щілинна та пітінгова. Як правило, вони виникають при впливі механічних факторів – тертя, удари, розтягнення та навантаження.

Найбільш небезпечна форма, яка може призводити до руйнування – міжкристалітна корозія. Вона починає розвиватися під поверхневим шаром металу. Відбувається руйнація міжкристалітних зв’язків, а корозія проходить углиб. З таким дефектом можна зіткнутися при циклічному силовому навантаженні.

Корозія тертя

Корозія тертя. Такі пошкодження можуть виникати при сильній вібрації та частому навантаженні на вигин. Незначні переміщення щодо один одного призводять до руйнування поверхневого шару. Після цього проблема перетікає в щілинну та пітінгову іржу. Сам процес може супроводжуватись зниженням міцності кузовної деталі до 40%.

Пітінгова корозія

Це корозія, що супроводжується утворюванням виразок у металі, тобто порожнин, які починаються з поверхні. Небезпека пітінгової корозії полягає в тому, що порушення металу в багатьох випадках має наскрізний характер. Вогнища можуть виникати при сильних ударах каміння з доріг, що відколюють верхній шар ЛФП. Як правило, такі удари відрізняються невеликою площею ушкодження. Корозія цього типу виникає на декоративних покриттях бампера, молдингу або ручок.

Щілинна корозія.

Даний вид іржі може утворюватися тому, що кузовні елементи мають недостатньо щільне з’єднання. Тому в місцях зварювання та кріплення може збиратися волога, що призводить до хімічної реакції окиснення.

Електрохімічна корозія

Електрохімічна корозія це найнебезпечніший вид іржі для кузова транспортного засобу. Корозія протікає у електролітах під час взаємодії з газами. Наприклад, якщо алюміній поєднаний зі сталлю, при попаданні солоної води розпочнеться процес корозії. Чим більша різниця потенціалів, тим помітнішим і сильнішим виявиться результат. При поєднанні різні метали утворюють гальванічний елемент. Через електричний струм починається процес руйнування металу. Як правило, такий тип корозії можна помітити в місці встановлення литих дисків, які стикаються з ступицями зі сталі.

Підсумок. Сучасним автомобілістам слід ознайомитися з усіма видами корозії, щоб вчасно запобігти неприємностям. Запобігти появі дефекту простіше, ніж виправляти.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.