Чому не заводиться машина: причини та що з цим робити

0 277

Кожен автомобілісти може мати справу з неприємною ситуацією, коли машина не хоче заводитися. У голові відразу виникають різні думки – у чому причина дефекту, і як із ним впоратися?

В середньому, у конструкції транспортного засобу передбачається 30 000 комплектуючих, і кожен вузол може спричинити таку поломку.

Розглянемо, чому двигун у автомобілі може не заводитися

Перша і найчастіша ситуація – двигун не заводиться, стартер не крутиться, автомобіль не подає жодних ознак життя.

З більшою часткою ймовірності можна сказати, що справа в електриці. Перше, на що варто подумати – розрядилася чи вийшла з ладу АКБ. Тому слід взяти мультиметр та перевірити елемент. Крім того, потрібно перевірити з’єднання між стартером та акумулятором – можливо, сталося роз’єднання. Часто проблема вирішується чищенням клем.

Друга причина – несправність стартера. Якщо під час роботи елемента з’являються дивні звуки, припущення підтверджуються. Це може бути механічна або електрична поломка – попадання води, неправильна експлуатація, довге прокручування ключа та заводський брак. Може знадобитися заміна реле стартера.

Помилка в системі безпеки теж може спричинити подібне. Таке виникає, коли один із датчиків у системі виходить з ладу. Крім того, деякі автомобілісти випадково натискають комбінацію клавіш та активують режим “антивикрадення”.

Друга ситуація – стартер крутить, але мотор не заводиться.

Від такої проблеми не застраховані власників як вітчизняних, так і іноземних машин. Перша причина – АКБ, що сіла. Таке трапляється із приходом морозів. Тому слід перевірити заряд батареї та за потреби поповнити. Найкраще на час сильних морозів заносити акумулятор в опалювальне приміщення.

Виникати проблема може при несправному генераторі. Стартер в’яло крутиться, автомобіль не запускається, а при включенні фари світять тьмяно. Це ознаки поганого стану генератора. Як правило, вони виникають через зношений ремінь. Свічки запалення – ще один елемент, який потребує перевірки. За регламентом міняти їх потрібно кожні 20000 км. Згодом на свічках утворюється нагар у вигляді відкладень сажі.

Третя ситуація передбачає запуск двигуна та його нетривалу роботу. Як правило, таке відбувається при падінні компресії у циліндрах. Це вказує на зношування циліндрів і ущільнювальних кілець, що тягне за собою капітальний ремонт.

Забруднені фільтри – ще одна причина згадати про техрегламент. Двигун для стабільної роботи потребує чистого бензину. Якщо фільтри забилися, вони не можуть справлятися з головною функцією. Через це паливо не може спалахувати, тому двигун заводиться і відразу глухне.

Заміна масла

Несправності в паливній системі іноді зачіпають бензонасос. Часто в паливній магістралі замерзає вода або роз’єднується контакт ланцюга. Перевірку слід розпочати із запобіжника. Проводити ремонт паливної системи самостійно не рекомендується.

ГРМ

Остання очевидна причина проблемного запуску двигуна – ланцюг або ремінь ГРМ. Ремінь може злетіти з потрібного місця та обірватись. Набагато гірше, якщо через обрив ременя сталося згинання клапанів або деформація шатунів. У такому разі доведеться проводити капітальний ремонт.

Підсумок. Двигун автомобіля може не розпочинати роботу з різних причин. Існують 3 типові ситуації, які можуть виникати з автомобілістами.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.