Бензовози – спеціальний транспорт для перевезення палива

0 31

Бензовози — це спеціалізовані машини, призначені для перевезення бензину та інших видів світлих нафтопродуктів. Основна їхня відмінність від простої вантажівки — підвищені вимоги до пожежної безпеки через специфіку вантажів, що перевозяться. Призначення бензовозів — доставка палива на АЗС та тимчасове зберігання нафтопродуктів.

Такі машини представлені на спеціалізованому порталі https://autoline.ua/, інтернет-майданчику з продажу комерційної автомобільної техніки, де за потреби можна переглянути та підібрати бензовози для виконання різноманітних завдань з обслуговування паливної галузі. У розділі оголошень порталу представлена ​​вся необхідна інформація про техніку та контакти продавців.

Класифікація бензовозів

Бензовози поділяють такі типи:

  1. Автоцистерни. Є встановленою на шасі автомобіля цистерною. Така техніка відрізняється підвищеною маневреністю, прохідністю та значним запасом тягової сили.

  2. Напівпричепи. Цистерни встановлюють на підкатний візок або вісь, яка додатково оснащена шворнем. Така спецтехніка застосовується у складі автопоїзда разом із сідельними тягачами. Вона використовується для перевезення великих обсягів палива дорогами з хорошим покриттям.

  3. Причепи. Цистерна встановлюється на шасі причепа або вісь, додатково оснащується зчіпним пристроєм. Її можна використовувати у зчіпці з будь-яким тягачем, обладнаним фаркопом.

За обсягом цистерни бензовози поділяють на два види – малі (1-4 куб. м) та великі (від 5 куб. м). За типом затоки палива існують моделі з верхньою та нижньою затокою. Перший різновид найбільш поширений серед виробників і покупців. Машини з нижньою затокою також набувають популярності через свою екологічність. Такі моделі оснащуються адаптером API та дихальними клапанами.

Також бензовози заведено розділяти за типом палива, що перевозиться – мазутовоз, газовоз, бітумовоз, масловоз та інші. Але за необхідності кожна цистерна може використовуватись для перевезення іншого нафтопродукту після виконання спеціальної обробки.

бензовоз

Конструктивні відмінності та особливості вибору бензовозів

Стандартно в конструкцію бензовоза входять такі елементи:

  1. Сідельно-зчіпний пристрій. Включає роз’ємно-зчіпний механізм, кріпильні елементи і плити опори. Перший призначений для розподілу навантаження під час розгону або гальмування, що дозволяє транспорту здійснювати повороти. Кріпильні елементи бензовоза виконують жорстку фіксацію зчіпного механізму на рамі тягача.

  2. Корпус. Виготовляється із високоміцних матеріалів. Додатково передбачені засоби для гасіння пожежі та запобігання короткому замиканню.

  3. Цистерни. Виконується із міцних матеріалів, стійких до корозії. Найчастіше це сталь чи алюмінієві сплави. Цистерна додатково обладнується датчиками контролю обсягу палива, клапанами для наповнення надлишкового тиску. До неї підводяться зливні патрубки з висувними пристроями.

  4. Донні клапани. Цей елемент розміщується в нижній частині бензовозу. Клапани в основному знаходяться у закритому положенні.

  5. Вогнегасники та резервуари для піску. Необхідні з погляду пожежної безпеки.

На вантажівку бензовозу встановлюються двигуни високого екологічного класу. Також у конструкції техніки є вихлопна труба. Її монтують праворуч за кабіною чи спереду. Також вихлопна труба оснащується механізмами для запобігання утворенню іскор. Це необхідно, щоб забезпечити додаткову безпеку.

При покупці бензовоза необхідно звертати увагу на його технічні характеристики. Зокрема обсяг його цистерни, наявність у ній секцій, що вигідно під час перевезення різних видів палива. Також важливо звертати увагу на модель та країну походження базового шасі, кількість осей, колісну формулу та тип підвіски. На порталі Autoline представлені бензовози відомих виробників за доступними цінами. Якщо немає можливості купити нову техніку, можна придбати бензовоз у б/у стані. Залежно від призначення техніки вибирають тип виконання – автоцистерну, тягач або причіп.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.