Час міняти гуму на зимову: шиномонтаж в Одесі

0 21

Гострі зміни у повітрі відчуваються тоді, коли теплі дні стають дедалі рідкіснішими. Кожен одесит починає усвідомлювати, що на вулиці пізня осінь, коли вранці бачить лід на даху свого авто. Ми зустрічаємо листопад, а з ним час міняти літню гуму на зимову.

Найчастіше літній комплект йде в комору, гараж чи склад, а шини із сировинним складом та протектором, що підходять для холодної погоди, займають своє місце на автомобілі. Це саме те, що найчастіше є виграшною комбінацією, тобто наявність двох наборів коліс одночасно. Але навіть у разі, якщо ви не вмієте виконувати операцію із заміни всіх чотирьох коліс самостійно, рекомендуємо провести шиномонтаж в Одесі у одній з майстерень, повний список яких можна побачити тут.

Якщо ж ви маєте досвід заміни шин, то, напевно, вирішите зробити це самостійно. І хоча це справді проста дія, але помилки можливі навіть у досвідчених автовласників. Що ще гірше, вони можуть бути не лише дорогими у ремонті, а й небезпечними для безпеки руху. Розберімо найнебезпечніші серед них.

шиномонтаж одеса

Найчастіші помилки при самостійній заміні шин

Для зняття антикрадіжних ковпачків слід використовувати динамометричний, а не звичайний ключ. Кронштейни, що утримують колеса, повинні бути затягнуті. А сила, з якою прикладається тиск, точно визначається виробником і обов’язково вказується в інструкції з експлуатації. Якщо гвинти затягнуті занадто сильно, їх буде складно відкрутити, коли виникне така необхідність – наприклад, при наступній заміні або розриві.

Крім того, нерідкі випадки, коли надмірне зусилля пошкоджує матрицю, тобто закодований захисний гвинтовий ковпачок. Саме цей механізм блокує зняття не тільки самого ковпачка, а й усіх інших точок, захищених спеціальними гвинтами проти викрадення.

У крайніх випадках гума під надмірним тиском може потріскатись, і напруга стане особливо помітною при різкому гальмуванні або інших різких маневрах. З іншого боку, якщо гвинти недостатньо затягнуті, вони можуть відкручуватися й повністю випадати. Це збільшує ризик того, що зрештою все колесо відвалиться.

Якщо вам вдасться уникнути цих помилок, провести якісний шиномонтаж вдасться самостійно, без звернення до станції технічного обслуговування.

Чому слід проводити ретельну перевірку стану шин?

Люди, перед встановленням коліс із гумою, що перезимувала в гаражі (або аналогічному приміщенні), обов’язково перевіряють їхній стан. Рекомендована глибина протектора:

  • у літніх шин – не менше 2 мм;
  • у зимової гуми – 4 мм.

Але важлива не тільки глибина малюнка. Також подивіться на бічні сторони шин – переконайтеся, що на цих місцях немає тріщин чи здуття. При цьому важливо побачити, чи зношуються вони рівномірно, тобто їх протектор. Можливі нерівності можуть вказувати на погане балансування коліс (яке вирішується на СТО шляхом центрування) або дефектні елементи системи підвіски (зазвичай амортизатори).

Також є ймовірність того, що тиск повітря у шинах був неправильним. Все це призводить до того, що в дорозі на такому автомобілі буде небезпечно, і ви можете стати учасником дорожньої пригоди. Ось чому так важливо завжди перевіряти стан гуми в шинному сервісі.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.