Білий дим із вихлопної труби: про які несправності він може сигналізувати

0 496

Вихлоп автомобіля за нормальної роботи всіх систем практично безбарвний. Зміна його кольору змушує водіїв турбуватися про стан машини.

Білий вихлоп може свідчити про низку несправностей. Експерти Autolist пояснили, що може викликати таку зміну забарвлення.

Погодні умови

Колір газів з вихлопної труби змінюється в холодну погоду через водяну пару, що конденсується при прогріві двигуна. При температурі повітря нижче -10 ° C вихлоп біліє навіть у добре прогрітого двигуна. Експерти звертають увагу, що турбуватися в такій ситуації не слід.

Випаровування охолоджувальної рідини

Іноді в білий колір вихлоп забарвлює охолоджуюча рідина, що випаровується і потрапляє в камеру згоряння двигуна. Її рівень при цьому падає, а обороти двигуна починають “плавати” в нижньому діапазоні. Часто винна у цьому прокладка між головкою та блоком циліндрів.

Перевірити, чи не потрапляє в камеру згоряння антифриз можна за допомогою аркуша паперу. Його прикладають до патрубка вихлопу при прогрітому двигуні на 15 с, не повністю перекриваючи вихлоп. Якщо папір став маслянистим – можливий витік охолоджуючої рідини.

Антифриз чи тосол у такому випадку потрапляє у моторне масло. Зношування двигуна помітно зростає. Якщо ігнорувати проблему, може знадобитися капітальний ремонт силової установки.

Забитий повітряний фільтр

Іноді причиною білого диму із вихлопної труби стає забитий повітряний фільтр. Двигуну не вистачає повітря для нормальної роботи.

Якщо вчасно не змінювати повітряні фільтри, то з ладу можуть вийти свічки запалювання. Згодом почне погано працювати вся електроніка двигуна, що вимагатиме дорогого ремонту автомобіля.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.