Стало відомо, як можна випадково знизити кліренс автомобіля

0 186

Відстань від дороги до найнижчої точки центральної частини автомобіля безпосередньо впливає на керованість і прохідність. Чим вона більша, тим простіше проїхати по складному рельєфу, а чим менша – тим краща стійкість і керованість машини.

Дорожній просвіт або кліренс на деяких сучасних автомобілях регулюється за допомогою підвіски спеціальної конструкції. В інших випадках його зміна залежить від декількох факторів, про які водії іноді забувають. На бездоріжжі через це можна застрягти або пошкодити автомобіль.

Експерти нагадують, що дорожній просвіт значно зменшується з ростом завантаження автомобіля. Навіть якщо не перевищувати паспортну вантажопідйомність, він може скоротитися на 20-30 мм. Якщо водій не усвідомлює цю зміну, то може, наприклад, зачепити “дном” на грунтовій дорозі.

Особливо чутливі до таких ситуацій автомобілі, у яких вихлопна система розташована дуже низько. Як приклад експерти наводять Nissan Murano. У цій моделі пошкодити глушник при повному завантаженні можна навіть на гравійній дорозі.

Дорожній просвіт зменшується при встановленні більш міцного захисту картера, паливного бака і редуктора. Посилений захист може запобігти удару каменем по картеру двигуна або коробки передач, що загрожує дорогим ремонтом. Однак такі нестандартні деталі можуть призвести до того, що автомобіль міцно застрягне в колії, яку за паспортними даними мав би легко подолати.

Найбільше проблем, вважають фахівці, викликає зниження дорожнього просвіту внаслідок заміни покришок на низькопрофільні. Якщо на автомобіль з розміром коліс R15 замість штатних шин розмірністю 215/65 поставити 215/55, то дорожній просвіт відразу знизиться на 22 мм. Це може привести до аварій, до того ж така заміна збільшує витрату палива і змушує борткомпьютер видавати невірні дані про рух.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.