Названо помилки у використанні кондиціонера в машині, які можуть привести у його поломки

0 78

Кондиціонер є однією з найбільш незамінних деталей автомобіля в літній період, але часто невірні дії водіїв ведуть до його поломки. Ось найпоширеніші помилки:

1. Відсутність контролю за холодоагентом

Фреон та інші холодоагенти мають схильність до природного випаровування. В середньому для досягнення критично низького рівня в кондиціонері потрібно близько двох років. Якщо витрата виявляється значно частіше, необхідно шукати причину несправності і можливі виток із контуру.

При нестачі холодоагента в системі його перекачування здійснюється з підвищеною інтенсивністю, погіршуючи циркуляцію масла. При цьому металеві продукти тертя створюють ризики засмічення фільтра-осушувача і конденсатора кондиціонера.

2. Брудний радіатор

Забруднений радіатор кондиціонера є потенційною причиною виникнення поломок кліматичної установки. При високому ступені забруднення радіатора погіршується теплообмін, що в свою чергу знижує ефективність холодоагенту і якість охолодження салону автомобіля.

3. Відсутність уваги до сторонніх шумів

Наявність сторонніх шумів вказує на серйозні проблеми в працездатності агрегату. Гучні шуми вказують на високу ступінь зношення компресора і ризики заклинювання шківа. В результаті відбудеться розрив ременя з відповідними ушкодженнями і цінником за ремонт. Окремі постукування вказують на зношеність підшипника шківа.

4. Рідкісне використання

Практика показує, що для нормальної роботи кондиціонера його включення повинно здійснюватися щомісяця, навіть в зимовий час. При цьому робочий час має становити не менше півгодини. В іншому випадку висока ймовірність розсихання численних прокладок в системі, через які почне виходити холодоагент і мастило компресора, погрожуючи серйозною поломкою. Особливо це актуально для старих авто.

5. Відсутність обслуговування

Існує помилкова думка, що кондиціонери нових автомобілів можна не обслуговувати. В цілому зміна фільтра проводиться через кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Брудний фільтр погіршує прохідність повітря, що негативно позначається на якості охолодження.

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.