Стало відомо, як зараз виглядає завод “КрАЗ”, де випускали вантажівки, і що на ньому виробляють

0 8 094

Кременчуцький автомобільний завод залишив глибокий слід в історії української промисловості. На його потужностях були створені і побудовані сотні тисяч вантажних машин, які виконували свої завдання в десятках країнах світу. Зараз зустріти екземпляр “КраАЗа”, який добре зберігся практично неможливо. Проте, підприємство продовжує своє існування, але має стикається з цілою низкою серйозних проблем.

Підприємство бере свій початок в післявоєнний період, коли в Кременчуці вирішили побудувати мостобудівний завод. За 10 років існування на його потужностях були зроблені комплектуючі для близько 600 мостів. Завод відіграв важливу роль в розвитку інфраструктури, після чого необхідність в його початковій специфікації відпала.

В середині 50-років підприємство в Кременчуці перепрофілювали під виробництво сільськогосподарської техніки. Буквально за два роки робочі зібрали близько 20 000 одиниць машин, призначених для різних завдань. Активний розвиток автопарку країни (тоді ще в складі СРСР) змусив керівництво ще раз поміняти спеціалізацію підприємства, тепер під великотонажні вантажні машини. До Кременчука направили кілька сотень співробітників для швидкого зростання потужностей.

За кілька років інженери розробили відразу кілька серійних моделей автомобілів, а вже на початку 60-х років їх стали експортувати в десятки країн світу. Масивні машини з високою вантажопідйомністю знайшли застосування в різних кліматичних умовах. Їх активно використовували в будівництві, військовій сфері, видобутку копалин та інших галузях.

Найяскравіший відбиток в історії “КрАЗа” залишила модель 257, яка випускалася протягом 30 років. Серійний випуск моделі закінчився лише в 1995 році. Автомобіль мав кілька модифікацій, але широку популярність здобув за рахунок роботи на Крайній Півночі союзу. Підготовлені вантажівки витримували екстремальні температури і мали відмінну прохідність.

На базі “КрАЗ” -257 був навіть побудований автомобіль-мотовоз, який міг замінювати тепловоз для руху масивних складів по рейках. Всього за радянську епоху підприємством було випущено дев’ять повноцінних моделей вантажівок, а кількість їх різних модифікацій обчислюється сотнями.

Як і багато інших вітчизняних підприємства, “КрАЗ” зіткнувся з проблемами після перебудови. На початку дев’яностих заводу вдавалося зберігати значні об’єми виробництва, але негативна тенденція була очевидною. Якщо в 1988 році підприємство випустило майже 29800 примірників машин, то через шість років показник зменшився до 11120.

Причина падіння обсягів виробництва полягала в морально застарілій техніці та засиллі іноземних вантажівок на ринку. Збережені радянські розробки дозволили випустити три нові моделі в середині дев’яностих років, але і це не дало значного результату. У 1999 році об’єм виробництва машин на “КрАЗі” склав менше тисячі автівок на рік.

В історії заводу в Кременчуці настали сумні часи зі спробами залишитися на плову. Стали укладатися контракти з іноземними партнерами, які не дали значного результату. Рятівним кругом від повного закриття підприємства стало оборонозамовлення. Шасі “КрАЗа” стали використовуватися для випуску військової техніки.

У десятих роках підприємство випустило ряд нових цивільних моделей вантажівок, але значного успіху це не принесло. Наприклад, самоскид “КрАЗ” -5401С2 не зміг забезпечити гідну конкуренцію західній техніці. Багато підприємців віддавали перевагу перевіреним і високотехнологічним рішенням, ніж вітчизняній недорогій продукції, а в зовнішньому вигляді моделі добре простежуються риси MAN.

Кризовим для заводу став 2020 рік, за 9 місяців якого продали лише 29 екземплярів машин. ЗМІ стали повідомляти про банкрутство компанії, але офіційного рішення з цього питання поки немає.

Так виглядає прохідна підприємства:

Незважаючи на наявність відносно сучасних моделей в лінійці, зараз “КрАЗ” близький до банкрутства, ніж до початку розвитку. Не виключено, що вже найближчим часом колись один з найбільших виробників вантажних автомобілів в СРСР повністю припинить своє існування.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.