Експерти розповіли, чим насправді літні шини відрізняються від зимових

0 1 126

Сезонна заміна шин рідко викликає приємні спогади. Потрібно відстояти в черзі на шиномонтаж, вивантажити і завантажити шини, відвезти в місце зберігання. Якщо полінуватися і не змінити шини, можна потрапити в ДТП. За даними за перше півріччя 2021 року, близько 200 аварій відбулися через проблеми з шинами. Розповідаємо, чому потрібно перемогти лінь і змінити шини в міжсезоння на відповідні.

Малюнок протектора

На зимових шинах глибше малюнок протектора, щоб ефективно чіплятися за снігову кашу. Якщо придивитися, можна помітити прорізи на поверхні блоків протектора – ламелі.

Влітку такий глибокий малюнок не потрібен. На сухому асфальті він буде створювати зайвий шум. У літніх шин інший малюнок протектора.

Водовідвідні канали

У літніх шин яскраво виражені поздовжні доріжки на малюнку протектора – водовідвідні канали. Наприклад, на серії шин MICHELIN Pilot Sport можна побачити мінімум три широких і глибоких канали. Вони виводять з-під колеса воду і захищають від аквапланування – ситуації, коли між колесом і вологою поверхнею дороги утворюється водяна плівка. Шина не може чіплятися за поверхню дороги і автомобіль втрачає керованість.

У зимових шин подібних каналів або немає, або зроблений один водовідвідний канал посередині малюнка протектора. Взимку ризик потрапити в аквапланування менше.

Спрямований малюнок

У зимових шин зазвичай є спеціальний малюнок протектора, який при русі мінімізує вплив снігу на керованість автомобіля. На фото нижче шина MICHELIN X-Ice Snow. Видно, що канавки розташовані так, щоб чіплятися за дорогу і не утримувати сніг, що забивається в протектор.

На боковинах шин можна побачити характерний напис Rotation зі стрілкою, щоб не встановити шину в неправильному напрямку. Тільки правильно встановлені шини забезпечать всі вищезгадані характеристики.

Влітку використовують симетричні шини. Їх можна встановлювати в будь-якому положенні. Однак є й винятки: шини з направленим або асиметричним малюнком. Наприклад, шини MICHELIN Pilot Sport мають асиметричний малюнок для кращого зчеплення з дорогою на високих швидкостях. Вони повинні встановлюватися так, щоб напис Outside виявився із зовнішнього боку.

Склад гумової суміші

У зимових і літніх шин різна гумова суміш. Наприклад, в серії шин MICHELIN Pilot Sport використовувалися еластоміри. Вони забезпечують стабільну поведінку шини на дорозі. Зі зниженням пластичності у шини змінюються зчіпні властивості з асфальтом. Чим вони менші, тим швидше автомобіль зривається в занос.

У гумову суміш для зимових шин додають полімери, щоб шини були міцними, і на них не з’являлися розриви або гулі.

Шипи

На зимових шинах шипи допомагають чіплятися за лід і приводити автомобіль у рух. На літніх шинах шипів немає. При русі по гарячому асфальту шипи шумлять і ушкоджують дорожнє покриття. Крім того, використання зимових шин влітку заборонено законодавством в багатьох країнах.

Склад гумової суміші і формат малюнка протектора виробник шин вибирає виходячи з сезону.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.