Експерти назвали 5 причин, для чого потрібно міняти масло в механічній коробці передач

0 1 738

Заміна масла в коробці передач багатьма автовласниками сприймається як необов’язкова процедура, на якій можна заощадити. Зневажливе ставлення до трансмісії загрожує швидким виходом коробки передач з ладу і подальшим дорогим ремонтом.

Будь-яка технічна рідина в усіх представлених на ринку автомобілях не вічна. Це відноситься, в тому числі, до масла, залитого в трансмісію. Навіть якщо виробник стверджує, що рідина розрахована на весь термін служби вашого автомобіля, це не більше ніж лукавство.

Масло старіє

Масла, що застосовуються в трансмісії, схильні до старіння, так само як і моторні масла. У більшості механічних коробок передач заливається масло на мінеральній або напівсинтетичній основі – з самого початку відносно коротким терміном служби. Навіть якщо ваш автомобіль експлуатується досить мало і зазвичай стоїть у дворі, процеси старіння масла в коробці передач не зупиняються. Продукти окислення і корозії накопичуються в змащувальному матеріалі, що призводить до невпинного погіршення змащувальних властивостей і збільшення зношення деталей трансмісії.

Масло забруднюється

Моторне масло при роботі двигуна не тільки проганяється по всіх життєво важливих вузлах тертя мотора, але і постійно очищається за допомогою спеціального фільтруючого елемента, який змінюється в обов’язковому порядку на кожному ТО – в середньому раз в 15 000 км. Трансмісійне масло забруднюється в процесі експлуатації автомобіля нітрохи не менше, а часом навіть більше моторного масла, особливо в механічної трансмісії з величезною кількістю сильно навантажених пар тертя. Найдрібніші частинки металевої стружки забруднюють масло і ніяк з нього не виводяться. Основна маса сталевого пилу осідає на магніті, а ось домішки інших металів продовжують циркулювати в маслі, приводячи до додаткового зносу пар тертя і зниження ресурсу агрегату.

Погіршується охолодження

Трансмісійне масло виконує не тільки змащувальну, але і охолоджуючу функцію. При інтенсивному русі температура в парах тертя трансмісії може досягати сотень градусів за Цельсієм. Зайве тепло передається на масло і – через нього – на корпус трансмісії. Старе, забруднене продуктами зносу масло втрачає не тільки захисні властивості, але і здатність швидкого ефективного охолодження через сильну зміну фізичних властивостей.

Потрапляє пил і вода

У трансмісійне масло в процесі експлуатації автомобіля потрапляють не тільки продукти зносу, але і забруднювачі ззовні – пил і навіть вода. Вони можуть проникати в коробку передач через спеціальний сапун. Наприклад, при їзді по екстремальному бездоріжжі і при подоланні бродів. Ці забруднювачі значно прискорюють смерть трансмісії і нерідко призводять до вспінення масла з подальшою втратою змащувальних властивостей.

Можна помітити неполадки на ранній стадії

Злите з коробки передач масло може багато розповісти автовласникові про стан основних компонентів трансмісії – шестерень, вилок і синхронізаторів. Темне, почорніле масло, – ще не привід для паніки. Куди гірше, якщо в злитому трансмісивному маслі помітні кольорові розводи. Вони виникають через наявність в змащувальному матеріалі продуктів зносу деталей з кольорових металів – алюмінію, бронзи, латуні. Великий вміст такого роду домішок в трансмісивному маслі може натякати на швидкий вихід з ладу коробки передач або на прийдешні проблеми з перемиканням коробки. Сталева стружка осідає на спеціальному магніті – рівно до тих пір, поки він не обросте товстою «шубою». Потім сталеві частинки перестають примагнічуватися і у великій кількості потрапляють в пари тертя, прискорюючи зношення шестерень.

Коли міняти масло в «механіці»

Інтервали заміни трансмісійного масла можуть сильно варіюватися в залежності від конкретної моделі коробки передач і від бренду, що її розробив. Прямої вказівки по інтервалах заміни в інструкції до автомобіля може зовсім не бути. Проте, залишати масло в коробці передач без уваги точно не варто. Заміну рідини в цьому випадку рекомендується проводити під час «великого» ТО – один раз в 60-100 тис. Км. Підвищити ресурс трансмісії і полегшити її роботу можна, скоротивши цей інтервал приблизно вдвічі.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.