Скільки можна проїхати кілометрів після того, як загорілася лампочка рівня палива?

0 1 075

Кожен автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння оснащується лампочкою, що сигналізує про низький рівень палива. Побачивши її, водієві варто замислюватися про відвідини найближчої АЗС. Однак, заправитися паливом вдається далеко не завжди, при русі по трасі поблизу може просто не бути станцій. Ми заміряли, як далеко можна виїхати після спрацьовування лампочки низького рівня палива на панелі приладів .

Сигнал про низький рівень пального може бути реалізований у вигляді жовтої лампи, напису на екрані бортового комп’ютера та іншими способами. Так чи інакше, водієві буде добре помітно це повідомлення. Строгих регламентів по обсягу палива, що залишилося в баку, необхідного для спрацьовування сигналу, немає. Кожен автовиробник сам встановлює нормативи.

Обсяг палива в баку, при якому загоряється сигнальна лампочка, безпосередньо залежить від технічних характеристик автомобіля. Зрозуміло, що турбована малолітражка споживає в рази менше пального, ніж великий позашляховик з атмосферним двигуном. Саме тому автовиробники використовують не абсолютні, а відносні значення.

Інформацію про кількість палива, що залишається в баку після спрацьовування лампочки, іноді можна знайти в керівництві по експлуатації машини. Деякі компанії пишуть там точне значення в літрах або кілометрах. Більшість же говорить про те, що при загорянні лампочки водієві варто відразу поїхати на АЗС.

У нашому випадку від моменту спрацьовування лампи до повної зупинки двигуна пройшло 83 кілометри в змішаних умовах. Практика показує, що при дуже акуратному стилі водіння можна подолати до 100 кілометрів. Саме це значення встановлює більшість виробників, але воно визначається в ідеальних погодних і дорожніх умовах, тому в реальності майже недосяжно.

Так чи інакше, не варто спеціально доводити ситуацію до спрацьовування лампочки низького рівня палива. Пальне охолоджує насос, а при його невеликому об’ємі пристрій може перегрітися і вийти з ладу. До того ж, в паливну систему можуть потрапити відкладення з дна бака, які явно не кращим чином позначаться на стані двигуна і його складових.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.