Доведено на практиці, як тиск шин впливає на витрату палива автомобілем

1 192

Тиск в колесах – один з ключових змінних показників, що впливають на витрату палива автомобілем. Навіть незначне відхилення від заводських параметрів тягне за собою відчутні зміни споживання пального. Деякі автовласники спеціально трохи перекачують колеса, щоб економити паливо. Проведені виміри дали зрозуміти, наскільки істотно це позначається на витраті, і чи є в таких діях практичний сенс.

Тема витрати палива хвилює багатьох водіїв, тому вони шукають способи економії. Засоби на кшталт всіляких “чудо-магнітів”, присадок і приладів давно викрито. Зате тиск в колесах дійсно впливає на обсяг споживання пального двигуном. Автовиробник встановлює рекомендовані значення цього показника для кожної з осей. Однак, далеко не всі водії дотримуються їх.

Різниця у витраті палива при зміні тиску в колесах пов’язана з площею контакту між протектором шини і проїжджою частиною. Чим більше атмосфер накачано, тим менше буде площа контакту і витрата палива. Однак, може зрости зношення шини по центральній частині, автомобіль стане жорсткіше, а гальмівний шлях збільшиться.

Заради експерименту були проведені заміри витрати палива з різним тиском шин. Як об’єкт випробувань виступав автомобіль з атмосферним бензиновим двигуном об’ємом 1,6 літра. Рекомендований виробником тиск в шинах складає 2,3 атмосфери. З ним середня витрата палива на 100 кілометрів шляху складає 8,8 літра.

Потім всі колеса були спеціально спущені на 0,5 атмосфери. Багатьом така зміна може здатися незначною, але вона призвела збільшення витрати палива до 9,5 літра на 100 кілометрів. При тиску 1,8 атмосфери в кожному колесі споживання пального зросло на 0,7 літра, що в довгостроковій перспективі спричинить за собою помітні додаткові витрати. Отримані дані зайвий раз доводять необхідність періодичної перевірки тиску.

На наступному етапі випробувань колеса накачали до 2,8 атмосфери, тобто на 0,5 більше рекомендованих автовиробником параметрів. Це дозволило знизити витрату палива до 8,6 літра, тобто на 0,2 літра / 100 км. Зміна не така значна, але автомобіль став відчутно жорсткіше, а гальмівний шлях повинен трохи збільшитися. Накачувати шини понад 2,8 атмосфер вже небезпечно, тому економію в 0,2 літра на 100 кілометрів вважаємо максимальною.

Ще один цікавий замір проводився при заводському тиску в 2,3 атмосфери на трьох колесах і 1 атмосфері в четвертому. Таким чином була змодельована ситуація, коли одне з коліс “труїть” повітрям, а водій не догледів за проблемою. Експеримент показав, що при цих параметрах витрата палива зростає відразу до 11,5 літра на 100 кілометрів, тобто на 2,7 літра більше, ніж при нормальному тиску.


➡Підпишись на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Коментарі закриті.