Дослідження 8 800 000 автомобілів виявило, які моделі найбільше і найменше відвідують СТО

0 702

Німецька «Асоціація технічного нагляду» (VdTUV), яка вважається однією з найбільш шанованих організацій в Європі представила на осуд світової громадськості черговий, двадцять четвертий за рахунком, рейтинг надійності вживаних автомобілів, що офіційно реалізуються в Німеччині, – «TUV Report 2021».

Даний рейтинг становить інтерес не тільки для європейських, але і для українських автолюбителів, оскільки в нашій країні, як правило, продаються ті ж самі «залізні коні», причому або взагалі без будь-яких змін, або з мінімальними доробками з метою адаптації до умов експлуатації.

Рейтинг-звіт, традиційно поділений за класами і віком, з’явився не на порожньому місці – він був складений за підсумками масштабної перевірки вживаних машин: так фахівці німецької асоціації з технічного нагляду TUV перевірили більш ніж по сотні параметрів порядку 8.8 мільйонів автомобілів найпопулярніших моделей. Варто відзначити, що за підсумками року техогляд не пройшла кожен п’ятий легковик, що трохи менше, ніж роком раніше, а в фінальному рейтингу відобразили дані «% поломок» тільки про найбільш важливі вузли і агрегати: двигун і трансмісія, рульове управління, система вихлопу, підвіска і гальма.

Сам по собі рейтинг «TUV 2021» – це перелік автомобілів і відсоток виявлених несправностей від загальної кількості машин, які пройшли огляд з липня 2019 по червень 2020 року. Як і раніше, для зручності сприйняття інформації підсумковий звіт поділений на кілька «вікових груп», кожна з них починається з найбільш надійних та закінчується найбільш ненадійними транспортними засобами.

Примітно, але з майже 8.8 мільйона перевірених автомобілів у 70% не було виявлено будь-яких дефектів, в той час як 9.6% машин мали дрібні проблеми, 19.9% ​​- несправності «середньої тяжкості», а 0.4% – дійсно небезпечні поломки. При цьому найчастіше фахівці німецької асоціації з технічного нагляду TUV стикалися з такою проблемою, як підвищена витрата масла в двигуні та трансмісії (особливо в старих «залізних конячках»).

Mercedes-Benz GLC-Class
Mercedes-Benz GLC-Class

Як і роком раніше, абсолютним лідером рейтингу надійності б / у автомобілів «TUV 2021» став преміальний кросовер Mercedes-Benz GLC – саме він виявився найбільш безпроблемним представником вікової категорії «від 2 до 3 років», оскільки його власникам лише в 1.7% випадках доводилося звертатися в автосервіси для усунення тієї чи іншої поломки (причому при середньому пробігу в 56 тисяч км). Другу ж позицію розділили між собою відразу три моделі з показником 2.2% – Mercedes-Benz B-Class, Opel Insignia і Porsche 911 (при пробігу 37 тисяч, 37 тисяч і 24 тисячі відповідно). Що стосується аутсайдерів, то серед них зачаїлися Dacia Duster (11.1%), Dacia Lodgy (10.9%) і Fiat Punto (10.5%).

«Золота медаль» серед автомобілів у віці « від 4 до 5 років » дісталася суперкару Porsche 911 – у нього було зафіксовано всього 2.7% поломок при середньому пробігу в 42 тисячі км. Трохи гірше проявили себе Opel Karl та Porsche Macan, які відстали від першого місця на 1.1%, але при абсолютно різному середньому пробігу – 37 тисяч і 70 тисяч км відповідно. У числі гірших – Volkswagen Sharan (20.3%), Volkswagen Passat CC (19.8%) і Dacia Logan (19.2%).

Верхній рядок п’єдесталу пошани у віковій категорії «від 6 до 7 років» знову зайняв Porsche 911 з показником в 4,1% (при середньому пробігу в 49 тисяч км). Друге місце залишилося за двухдверкою Audi TT (7.3% і 75 тисяч км), а третю позицію застовпив за собою Mercedes-Benz B-Class (7.8% і 78 тисяч км). Найбільш ламучими автомобілями в даному випадку виявилися Dacia Logan (30.9%), Renault Kangoo (27.1%) і Dacia Lodgy (25.6%).

Audi TT
Audi TT

Серед «залізних коней» вікової групи «від 8 до 9 років» найменше проблем своїм власникам доставляв Porsche 911 – лише в 6.7% випадках при середньому пробігу в 73 тисячі км йому потрібно втручання фахівців автостанцій для лагодження того чи іншого дефекту. Всього на 0.8% відстав від «золотого медаліста» Mercedes-Benz SLK, а останнім призером став спорткар Audi TT з результатом 10%. В ар’єргарді на цей раз плелися Dacia Logan, Renault Kangoo і Dacia Sandero – 34.4%, 34.1% і 31.8% відповідно.

Найбільшу вікову категорію «від 10 до 11 років» знову очолив Porsche 911 – всього в 9.6% випадках (при середньому пробігу 73 тисячі км) для усунення несправностей була необхідна допомога майстрів СТО. Найменша відставання від лідера продемонстрували Audi TT і Honda Jazz з однаковим результатом – 14.8%, але при різному пробігу – 115 тисяч і 102 тисячі км відповідно. Ну а «трійка» найбільш проблемних автомобілів склалася таким чином – Renault Kangoo (37.5%), Dacia Logan (36.2%) і Hyundai Tucson (34%).

Рейтинг TUV’2021: надійність 2-3-річних авто

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.