Експерти розповіли, як збільшити пробіг літньої гуми

0 289

Автовласники погодяться, що підтримувати шини в хорошому стані – це не тільки питання безпеки на дорозі, але і велика стаття витрат. Тому водії хочуть продовжити термін служби гуми і збільшити пробіг, який залежить від того, наскільки правильно вона експлуатується. Разом з брендом Goodyear поговоримо про те, як збільшити пробіг літніх шин.

Не водіть агресивно

Різкі старти з пробуксовкою, лихі повороти, раптові гальмування з блокуванням коліс – все це прискорює зношення навіть якісних шин. Особливо сильно зношується протектор при русі на високих швидкостях. Шини нагріваються і змінюють свої показники міцності. У підсумку на швидкості 120 км / год гума стирається в 2 рази швидше, ніж при 60 км / г. А ще до нерівномірного зносу призводять круті віражі, використання ручника при русі та інші елементи спортивного водіння.

Не перевантажуйте автомобіль

У кожної шини є свій індекс навантаження – максимальна вага на одне колесо, який вказується при маркуванні. Щоб зрозуміти, скільки кілограмів може витримати ваш автомобіль, потрібно помножити показники однієї шини на 4. Наприклад, якщо індекс навантаження 70 відповідає 335 кг на одне колесо, то загальна вага автомобіля з вантажем не повинна перевищувати 1340 кг.

Не варто перевищують допустиму для шини величину. Інакше це призведе до її деформації і зміни форми контакту з дорогою. Гума буде перегріватися і активно зношуватися.

Якщо ігнорувати індекс навантаження, шини можуть пошкодитися навіть через камінець або вибоїну на дорозі.

Враховуйте індекс швидкості

Індекс швидкості відображає максимальну швидкість, яку витримує шина без втрати своїх якостей протягом 10 хвилин. Це швидкісна межа шини, вихід за який категорично заборонений. Індекс позначається латинськими буквами і вказується в характеристиках шини. Наприклад, показник Н відповідає 210 км / год, а V – 240 км / г. Чим нижче індекс швидкості, тим акуратніше і розміреніше слід кермувати. Інакше шини швидко прийдуть в непридатність.

Слідкуйте за тиском в шинах

Від тиску залежить, наскільки якісним буде пляма контакту з дорогою. Якщо ви побачили, що протектор стирається по центру, значить, тиск занадто великий. З’являється навіть ризик розриву шини. Гума може гірше зчіплюватися з дорогою і порушити стійкість автомобіля. А якщо тиск недостатній, шини починають зношуватися з країв. При їзді на таких колесах збільшується витрата палива і страждає гальмування.

Важливо: якщо ви опинилися в місцевості з іншим кліматом, потрібно скорегувати тиск.

Проводьте балансування коліс

Під час руху ви не повинні чути і відчувати биття або вібрації. Якщо вони є, значить, одна частина гуми важить більше іншої. При розбалансуванні коліс протектор зношується нерівномірно: з’являються точкові потертості. Це призводить до збільшення гальмівного шляху і неякісного зчепленню з дорожнім покриттям.

Літні шини розраховані на пробіг 40-70 тисяч кілометрів. Все залежить від стилю водіння, характеристик автомобіля і, звичайно ж, якості шин. Представляємо дві новинки Goodyear, які можуть похвалитися збільшеним пробігом.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 для легкових автомобілів

Ця модель оснащена одразу декількома новими технологіями. Завдяки зниженій жорсткості гумової суміші бічні блоки протектора стали більш еластичними. Ефективне відведення води забезпечує короткий гальмівний шлях на мокрій дорозі. А більш жорсткі масивні ребра в центрі протектора відповідають за покращену керованість.

Але родзинка шини – технологія Mileage Plus. Через високу еластичність і гнучкість протектора гума зношується повільніше. Незалежно від дорожнього покриття, погоди і температури, шина здатна пробігти в 2 рази більше, ніж її попередник.

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Goodyear EfficientGrip 2 SUV для кросоверів і позашляховиків

Ці шини також відрізняються зниженою жорсткістю гумової суміші. Частково відкриті плечові зони дозволяють швидко відводити воду з плями контакту, що значно скорочує гальмівний шлях в сиру погоду. А збільшені ребра в центрі протектора відповідають за швидке і коротке гальмування на сухій дорозі.

Як і легкові EfficientGrip Performance 2, ця модель теж створена з використанням технології Mileage Plus. Дуже еластичний протектор допомагає скоротити кількість тріщин, які з’являються через погані дороги і перепади температур. У порівнянні з попередньою моделлю в сегменті шин для кросоверів і позашляховиків, зносостійка Goodyear EfficientGrip 2 SUV може пробігти на 25% більше.

«Перевзувайте» автомобіль в зносостійкі шини, які прослужать вам ще кілька додаткових сезонів.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.