Що таке шестеренні насоси і як вони працюють

0 732

Шестерні насоси — це промислові механізми, що використовуються для перекачки рідин різного ступеню в’язкості. Крім важкої промисловості, вони дуже популярні при переобладнанні вантажних автомобілів. Більш того, це невід’ємна частина будь-яких систем, що встановлюються на машини різного робочого призначення.

Навіщо вантажівкам шестерні насоси

Шестеренні насоси в автомобілях використовуються як частина гідравлічної системи. Завдяки цьому елементу робоча рідина (наприклад, мастило) подається від гідробаку до активного маніпулятора. Отже, завдяки насосу приводяться у дію:

 • відкидні борта та кузова;
 • рухома підлога та підйомні механізми;
 • автокрани та евакуаторні системи;
 • бетонні міксери та рухливі маніпулятори.

Взагалі, насоси із шестернями встановлюються в усі типи автомобільної гідравліки, від тягачів з причепами до рефрижераторів. Без цієї деталі система просто не працює, адже не отримує рідину для нагнітання тиску.

Як працює шестерний насос

Цей агрегат має просту конструкцію, за що і здобув популярність. По суті, він складається з двох шестерень, розташованих у металевому корпусі. Їхні зубці обов’язково чіпляються один за одний під час обертання. При активації насосу:

 • завдяки взаємодії шестерень нагнітається тиск;
 • внаслідок цього втягується рідина з баку;
 • після проходження крізь насос вона подається у робочий механізм.

До переваг шестеренного насосу відноситься великий робочий ресурс та придатність до багаторазового ремонту. Самостійне обслуговування агрегату не викликає складнощів. Та й взагалі там майже нічому ламатися, тому конструкція дуже надійна й довговічна.

Звісно, у шестеренного насосу є і додаткові елементи. Наприклад, захисний кожух, що запобігає зайвим втратам мастила під час роботи. Або електронна система охолодження. Але наявність цих систем залежить від конкретної моделі, тому вважати їх обов’язковими (або такими, що фундаментально впливають на роботоздатність) деталями не можна.

Де купити шестерний насос на вантажівку

Мабуть, найкращий вибір — автогідравліка АВМ Груп. Це один із найбільших магазинів України, де:

 • у наявності гідравлічні системи в зборі та по частинах від відомих виробників;
 • є деталі, в тому числі й насоси на будь-які моделі автівок;
 • виконується монтаж та обслуговування гідравлічної техніки;
 • можна переобладнати вантажівку під будь-яку роботу.

Більше того, механіки виїжджають на місце дислокації замовника для монтажу гідравліки. І працюють з будь-якими марками авто.

Отже, обирайте кращих, а це АВМ Груп!

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.