Volkswagen, Renault та Stellantis об’єднуються проти Tesla та китайських автовиробників

0 1 197

Найбільші європейські автовиробники, включаючи Volkswagen, Renault і Stellantis, ведуть переговори про потенційне створення консорціуму, подібного до Airbus, в автомобільній промисловості.

Основним напрямком діяльності цього консорціуму буде спільна розробка доступних електромобілів (EV), що є стратегічним кроком, спрямованим на протидію домінуванню компанії Tesla і зростаючій конкуренції з боку китайських виробників.

Співпраця спрямована на вирішення проблем, пов’язаних зі збільшенням ринкової частки Tesla та китайських виробників електромобілів, особливо в контексті 2023 року, коли Tesla та BYD разом випередять за обсягами виробництва електромобілів усі європейські компанії.

Очікується, що темпи зростання сегменту електромобілів на європейському ринку сповільняться до найнижчого рівня з 2019 року, що посилить конкуренцію серед виробників електромобілів.

BYD Dolphin
BYD Dolphin

Зокрема, китайські недорогі електромобілі, такі як BYD Dolphin, що коштує на 7 000 євро менше, ніж Volkswagen ID.3, проникають на європейський ринок. У відповідь на це Європейський Союз розглядає можливість введення мит на китайські автомобілі.

Конкурентне середовище ускладнюється тим, що з 2025 року в ЄС набудуть чинності нові суворі економічні правила. Ці правила покликані стимулювати автовиробників надавати пріоритет електромобілям і скорочувати виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Наслідки цих змін є значними для європейської автомобільної промисловості, яка є економічним локомотивом з 13 мільйонами працівників та забезпечує 7% ВВП ЄС.

Визнаючи неминучі виклики та необхідність протистояти китайській конкуренції, Карлос Таварес, генеральний директор Stellantis, наголошує на важливості стратегічного планування майбутнього європейських автовиробників.

Щоб вирішити цю проблему, Renault Group, Volkswagen Group і Stellantis розглядають можливість створення консорціуму, подібного до того, що був створений в авіаційній галузі компанією Airbus. Така співпраця дозволить цим автовиробникам спільно розробляти недорогі електромобілі, використовуючи спільні ресурси та досвід для значного скорочення витрат на розробку.

Volkswagen ID.3

Генеральний директор Renault Лука де Мео запропонував розробити уніфіковану платформу для нових електромобілів з метою виробництва моделей вартістю близько 20 000 євро. Цей спільний підхід відповідає ширшій галузевій тенденції до більш стійких та економічно ефективних рішень для електричної мобільності.

Оскільки автомобільний ландшафт зазнає трансформаційних змін, створення консорціумів дозволяє автовиробникам об’єднувати ресурси та досвід, сприяючи інноваціям та конкурентоспроможності на ринку електромобілів, що швидко розвивається.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь