Яким корпораціям належать автобренди Bentley, Seat, Opel, Mitsubishi та Rolls-Royce

0 189

Автомобільне виробництво – глобальний бізнес. А його статистика – складна та заплутана.

Заводи щедро розкидані по всьому світу, компанії продаються та купуються, утворюють альянси та групи, вступають у кооперацію. Тому результати залежать від того, з якими критеріями до них підходити.

Наприклад, якщо компанії Hyundai та KIA у рейтингу виробників займають п’яте та восьме місце відповідно, то концерн Hyundai-KIA – вже претендує на третє. А Південна Корея, батьківщина цих фірм, у списку країн-виробників лише на п’ятому місці.

бренди авто 2

Сучасні бізнес-схеми часто такі заплутані

Або такий факт. У топ-10 виробників немає жодного китайського бренду (кращий, ChangAN, лише на 13 місці), проте Китай, як країна, з випуску автомобілів з величезним відривом посідає перше місце у світі – понад 26 млн. машин проти близько 8,5 млн. в США.

Тому говорити про автобізнес з точки зору національної чи територіальної приналежності з кожним роком стає дедалі важче – можна заплутатися.

Але ми спробуємо. Заздалегідь обмовимося – йтиметься тільки про легкові автомобілі, вантажівки, автобуси та іншу великогабаритну техніку ми винесемо за дужки.

Сьогодні поговоримо про європейських виробників. Немаловажливий і той факт, що левова частка виробництва в Старому Світі припадає на споконвічно європейські марки. Пояснюється це досить просто – вартістю робочої сили. У Європі вона висока. З цієї причини значна частина «європейських» машин виробляється у країнах, де фонди оплати праці не викликають сліз акціонерів.

Подивимося, як сьогодні виглядає список найбільших та найбільш значущих автовиробників Європи. Але треба розуміти, що ця ситуація динамічна – компанії зливаються, розходяться, утворюють альянси та спільні проекти, змінюють власників, зникають старі, виникають нові. Так що через кілька років картина може бути дуже вже іншою.

Volkswagen AG

Volkswagen бренди

Монстр європейського автопрому – концерн VAG

Вже довгі роки залишається найбільшим виробником Старого Світу. Скорочене найменування – VAG. Минулого року з його конвеєрів, розкиданих по всьому світу, зійшло понад 7,1 млн. автомобілів. Також концерн є одним з лідерів за кількістю брендів, що входять до нього.

 • Volkswagen
 • Audi
 • Skoda
 • Porsche
 • Seat
 • Bentley
 • Bugatti
 • Lamborghini

Зокрема, до складу концерну входить дизайнерське ательє ItalDesignGiugiaro та виробник мотоциклів Ducati.

2 найгірші моделі бренду Volkswagen за останні 10 років

Майбутній автогігант був заснований в 1937 році Фердинандом Порше. Штаб-квартира розташована у Вольфсбурзі (Німеччина). На сьогоднішній день концерн включає 48 автоскладальних заводів у 15 європейських країнах, а також у деяких країнах Латинської Америки, Азії та Африки.

Stellantis

Stellantis

Об’єднання “Стеллантіс”, що нещодавно виникло, відразу стало одним з найбільших у Європі

За обсягами виробництва конкуренцію концерну VAG може скласти утворений в 2021 році альянс Stellantis. У січні минулого року про своє злиття оголосили компанії Fiat Chrysler Automobiles та Group PSA.

За кількістю “учасників” Stellantis обійшов “Фольксваген АГ”. Альянс включає 10 європейських і 4 американських брендів:

 • Peugeot
 • Citroen
 • Fiat
 • Opel
 • Lancia
 • Maseratti
 • DS
 • Abarth
 • Alfa Romeo
 • Vauxhall
 • Chrysler
 • Ram
 • Dodge
 • Jeep

Складальні заводи альянсу розташовані в 29 країнах по всьому світу. За сумарним виробництвом новостворена група дихає в потилицю «Фольксваген АГ» – понад 6,8 млн. автомобілів у 2022 році. Щоправда, якщо виключити зі статистики американські компанії, відставання буде значним.

RNMA

RNMA Renault Nissan Mitsubishi бренд

Ще одне масове “угруповання” – альянс Renault-Nissan-Mitsubishi. Можна сказати спасибі, що організатори не включили в назву групи всі бренди, що входять до неї, оскільки їх не мало!

 • Renault
 • Nissan
 • Mitsubishi
 • Samsung
 • Dacia
 • Infiniti
 • Alpine
 • Dongfeng

Чи багато хто знав, що під маркою “Самсунг” випускають не лише смартфони та телевізори, а й автомобілі? Тим не менш, багато хто з нас їх зустрічав на дорогах – кросовер Renault Koleos першого покоління в дівочості своєму носив назву Samsung. Власне, у себе на батьківщині він досі її носить.

2 кращі автомобілі бренду Mitsubishi за всі роки існування компанії

Заводи альянсу щедро розкидані по всій Європі, а також у Південній Кореї, Японії, Китаї, Бразилії, Індії.

BMW Group

BMW Group бренд

Несильно розгалужене “генеалогічне дерево” компанії “БМВ”

Майже “монобрендове” об’єднання, локомотивом в якому виступає компанія BMW. Крім титульної марки, до групи входять бренди MINI, Rolls-Royce та Alpina (не плутати з Alpine, що входять до альянсу Renault-Nissan).

Зрозуміло, що основні обсяги випуску припадають на автомобілі “БМВ” – трохи більше ніж 2 млн. торік. Автомобілі MINI, які отримали під крилом баварців, по суті, нове життя, продаються теж досить непогано майже чверть мільйона на рік. “Роллс-Ройс” же, через свій статус і, як наслідок, захмарні цінники, губиться в загальній статистиці концерну. Alpina взагалі випускає автомобілі на базі модельної лінійки “БМВ”, будучи, по суті, “кишеньковим” тюнінговим ательє.

Випуск автомобілів BMW налагоджений у багатьох країнах Європи, Америки, Азії та Африки.

Mercedes-Benz Group

Mercedes-Benz Group бренд лого

Концерн “Мерседес-Бенц”, при всій різноманітності автомобілів, що випускаються, ми знаємо, перш за все, за цим значком

Ще на початку цього року цей транснаціональний концерн носив ім’я Daimler. Крім легкових автомобілів, компанія випускає величезну кількість вантажівок під різними брендами. Але нас поки що цікавлять лише легковики.

А якщо говорити виключно про легкові моделі, то це майже виключно варіації на тему “Мерседеса”:

 • Mercedes-Benz
 • Mercedes AMG
 • Mercedes-Maybach

Крім люксового бренду, концерн випускає в Європі мікроавтомобілі Smart, причому, як у версіях з бензиновим мотором, так і повністю електричні. Але, будучи дуже нішевою моделлю, “Смарт” не може похвалитися масовим випуском – менше 50 тис. машин на рік.

Можна було б згадати ще й марку Chrysler, яка входила до гурту Daimler AG. Але, по-перше, нині цей бренд проданий і належить концерну Stellantis (про що ми говорили вище), а по-друге, цей виробник споконвічно американський і до Європи має мало вдношення. Хоча відлуння колишньої співпраці з німцями можна спостерігати у виробничій гамі “Крайслера” досі.

3 найгірші моделі бренду Mercedes-Benz за останні 10 років

Як і інші великі гравці, Мерседес збирає свої автомобілі по всьому світу, не тільки в Європі. Обсяг виробництва легкових моделей минулого року становив понад 2 мільйони машин.

Ford

Говорячи про європейських виробників, не можна не сказати про компанію Ford. Так, цей концерн прийнято вважати американським, але діяльність підрозділу Ford of Europe вирізняється помітною самостійністю. Компанія веде самостійні розробки моделей виключно під європейський ринок, які сильно, а часом і кардинально відрізняються від однойменних машин, що випускаються в Америці. Наприклад, Focus першого покоління, випущений у Європі, мав значні відмінності від свого американського побратима, як за технікою, так і за виконанням. А під назвою Fusion у Європі та США випускалися взагалі різні автомобілі.

Не можна забути і про те, що в концерн “Форд” входили і споконвічно європейські марки – наприклад, Volvo, Land Rover та Jaguar. Але вже не входять.

І ось тут ми підходимо до теми, яка лякає багатьох – наступ із Азії. Насамперед, з Китаю.

Можна часто почути думку, що скоро Китай скупить всіх і все. Частково це підтверджується практикою. Наприклад, та сама компанія Volvo нині належить китайському концерну Geely. Це, мабуть, найяскравіший приклад, коли варяги з Піднебесної відкушують великого європейського виробника з річним обсягом виробництва понад півмільйона автомобілів. Але поки що і єдиний.

Хтось згадає про Land Rover та Jaguar, які теж втратили свою європейську самостійність. Але, по-перше, вони втратили її вже давно, коли їх купив “Форд” (до речі, як і “Вольво”). І тоді це занепокоєння ні в кого не викликало. По-друге, обидві ці компанії, при всій повазі до них, важко назвати масовими. З сумарним річним обсягом виробництва трохи більше 300 тис. машин вони не потрапляють навіть у Топ-50 світових виробників. А по-третє, китайці тут ні до чого – за ними прийшли з Індії. Нині обидві ці марки належать концерну Tata. Так само як і кузовне ательє Pininfarina, відоме кожному, хто хоч трохи цікавиться автомобілями. Але щось ми жодного разу не чули про загрозу індійської навали через це.

Volvo EX60

Фірма “Вольво” давно перестала належати шведам, але марка не перестає сприйматися як шведська. 

Не можна заперечувати, що у Азії дуже багато грошей. І ці гроші активно проникають у всьому світі. Але всерйоз говорити про “китайську загрозу” ми б не стали. Великі європейські концерни поки що китайцям не по зубах, а самі європейці не дуже потребують азіатської допомоги.

Проте автомобільне виробництво – історія глобальна. І з кожним роком стає все заплутанішим. Хто кому належить, до якої країни належить – кордони нині дедалі більше стираються. І, якщо серед великих акціонерів VAG колись з’являться люди з вузькими очима, нічого страшного в цьому немає. Не ми такі – світ такий.

Як Ви оцінюєте небезпеку “китайської експансії” до Європи?


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь