Що таке мініКАСКО і чим воно відрізняється від повного КАСКО?

0 1 224

Добровільне страхування автомобіля захистить його від непередбачених форс-мажорів. Це вибір для усвідомлених водіїв, які не хочуть платити з власної кишені у разі неприємностей із ТЗ. В Україні працюють два основні поліси: КАСКО та мініКАСКО. Розглянемо, чим вони відрізняються, а чим схожі.

Відмінності КАСКО та мініКАСКО

КАСКО страхує транспортний засіб від різних ризиків:

 • викрадення;
 • пошкодження різного ступеня;
 • наслідки після ДТП;
 • часткове або повне знищення ТЗ.

Вартість повного поліса досить висока, навіть якщо оформляти страховку з франшизою. Але ймовірність настання страхової події не висока, проте це не звільняє водія від оплати договору. Тому страхові компанії розробили бюджетний варіант страховки з урізаними опціями — мініКАСКО. Договір покриває основні ризики. Наприклад, викрадення+ДТП з вини водія/без вини. Ціна мініКАСКО може бути нижче до 70% від прайсу повноцінного поліса. Це і є головною перевагою даного виду страхування.

КАСКО можна оформити з розширеною територією дії — Європа. А мініКАСКО діє тільки в межах України.

ДТП страхівка

Як формується вартість страховок

Ціна КАСКО залежить від багатьох параметрів. Розрахувати тариф онлайн не реально. Так, до уваги беруться:

 • Марка та модель ТЗ;
 • Рік випуску авто;
 • Місце зберігання;
 • Стаж водіння автовласника.

Також спеціаліст страхової компанії проводить огляд транспорту, щоб переконатися в його задовільному технічному стані.

МініКАСКО можна купити онлайн, попередньо розрахувавши його тариф через агрегатори. Для оформлення страховки знадобиться мінімальний набір документів: паспорт, ідентифікаційний номер, посвідчення водія, техпаспорт.

МініКАСКО не можна вважати повноцінною заміною звичайного КАСКО. Але при грамотному підборі покриття поліс стає гідною альтернативою.

Як вибрати програму мініКАСКО

П’ять моментів, на які потрібно звернути увагу під час підбору мініКАСКО:

 • В яких ситуаціях страхова компанія гарантує відшкодування збитків. Якщо ви користуєтеся автомобілем у місті з підвищеним трафіком, обов’язково знадобиться опція покриття збитків у разі ДТП. Переконайтеся, що всі заплановані ризики прописані у договорі, щоб уникнути неприємних сюрпризів в майбутньому;
 • Наявність франшизи (її розмір, у яких ситуаціях діє);
 • Розмір страхової суми (вона може сягати 50 000 грн, 100 000 грн, 130 000 грн та вище). Подумайте, яка сума виправдовує ваші очікування;
 • Де страхова компанія проводить ремонт (відновлення машини в офіційному дилерському сервісі, на сервісних станціях партнерів страховика або виплата грошової компенсації);
 • Чи враховується знов автомобіля.

страхівка

Варто ознайомитись із репутацією страхової компанії по відгуках клієнтів, бо від якості її роботи залежить швидкість оплати та вирішення проблем.

КАСКО та ОСЦПВ — це одне і теж?

В Україні діє обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автомобіліста — ОСЦПВ. Це обов’язковий поліс для водіїв, без якого сідати за кермо заборонено законом. Відповідно до умов автоцивілки СК виплатить компенсацію потерпілим від імені винуватця. Але особистий транспорт доведеться ремонтувати самостійно.

КАСКО та мініКАСКО оформляються за бажанням, бо вони орієнтовані саме на захист автомобіля. Страховик зробить виплату за будь-якої події в рамках дії договору.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь