Фахівці розповіли, як ефективно захистити автомобіль від граду

0 14

Погода стає все більш непередбачуваною. Одним із найнебезпечніших явищ для наших автомобілів є град. Він може зруйнувати кузов автомобіля за кілька секунд. Читайте далі, щоб дізнатися, як захистити автомобіль від граду, скільки ви заплатите за ремонт автомобіля після граду та чи покриє ваша страховка ваші витрати.

Коли обіцяють град, найкращий вихід – поставити машину в гараж або підземну стоянку. На жаль, не кожен може дозволити собі такий комфорт. Перед оголошеним градом можна сховати автомобіль на закритій стоянці, наприклад, у торговому центрі.

Якщо ви залишили машину на вулиці, а погода почала псуватися, будьте пильні. Коли дощ стає небезпечним для автомобіля, реагуйте якнайшвидше.

Найпростіше і найшвидше, що ви можете зробити, це взяти з дому ковдру, потім дістати автомобільні килимки та закрити ними кузов автомобіля. В першу чергу накрийте ковдрою дах, тому що це буде найбільший і найскладніший елемент для заміни. Лобове скло чи капот знайти без проблем, а от дах… не так просто.

Розміщуючи ковдру чи покривало на кузові автомобіля, затисніть їх дверцятами або капотом. На даху можна влаштувати автомобільні килимки. Ви також можете використовувати килимок для багажника, якщо він у вас є. Гумові килимки підійдуть навіть без ковдри – вони захистять хоча б частину кузова автомобіля від граду.

Ще краща ідея – придбати протиградовий чохол. На ринку ви знайдете універсальні чохли різних розмірів. При покупці зверніть увагу на його товщину – чим він товстіший, тим краще захистить автомобіль.

автомобіль чохол град

Якщо вікна розбиті, якнайшвидше захистіть салон автомобіля від затоплення. Град може вщухнути, а дощ може йти протягом довгих годин.

Крижані кульки можуть досягати кількох сантиметрів у діаметрі. Рятуючи автомобіль, пам’ятайте, що не варто ризикувати власним життям.

Водіння автомобіля в град

Град – це явище, яке може виникнути раптово під час руху. Тоді найкраще сховатися на сусідній заправці. Якщо це неможливо і видимість дуже обмежена, можна зупинитися на широкому узбіччі, подалі від дерев, рекламних банерів та інших небезпечних споруд.

Ні в якому разі не зупиняйтеся на дорозі чи під віадуком, ви створите загрозу не лише собі, а й життю та здоров’ю інших учасників дорожнього руху.

Якщо град застав вас за кермом, вашим пріоритетом має бути безпека людей, а не кузову автомобіля.

Град – страхування та компенсація

Страхування відповідальності не покриває збитки, пов’язані з пошкодженням автомобіля градом. Також немає нікого, на кого можна було б подати до суду за цю ситуацію. Якщо у вас є тільки страхування цивільної відповідальності, вам доведеться заплатити за ремонт зі своєї кишені.

З КАСКО це не так. Страховик повинен покрити вартість ремонту. УВАГА! Проте, як власник КАСКО, ви зобов’язані запобігати виникненню збитків – наскільки це можливо.

Наприклад, коли оголошено штормове попередження, а у вас є гараж, ви повинні були поставити машину в гараж. Страховик може використати вашу бездіяльність проти вас і зменшити розмір відшкодування або не виплатити його зовсім.

Ви повинні повідомити про пошкодження в термін не довше, ніж передбачено договором – зазвичай 7 днів з моменту виникнення пошкодження. Ви також зобов’язані мінімізувати збитки – наприклад, у ситуації, коли град вибив вікна, ви повинні захистити салон автомобіля від затоплення, наприклад, заклеївши вікна плівкою.

Ремонт автомобіля після граду

град авто3

Град може призвести до вм’ятин на кузові автомобіля, розбитих вікон або фар, тріщин на лакофарбовому покритті або розбитих дзеркал. Пошкоджений кузов автомобіля стає більш сприйнятливим до іржі.

У більшості випадків авто після граду можна відремонтувати, а вартість такого ремонту може сягати навіть кількох тисяч доларів.

Автомобілем можна їздити після граду, але у випадку старих авто їх ремонт стає зовсім нерентабельним.

Традиційний кузовний ремонт автомобіля складається з поверхневого вирівнювання вм’ятин, шпатлювання та фарбування. На жаль, після такого ремонту автомобіль втрачає свою цінність. Навіть найпрофесійніша майстерня не може зробити це без слідів. Ремонтний лак буде менш стійкий до пошкоджень. Автомобіль також втратить цінність. Вартість такого ремонту коливається в межах кількох тисяч, але часто це єдиний можливий спосіб ремонту.

Вм’ятини також можна видалити без фарбування. Метод полягає в розбиранні окремих елементів автомобіля і діставанні до металевого листа знизу. За допомогою спеціальних стрижнів і професійного освітлення кожна з вм’ятин виривається. На них за допомогою гарячого клею кріпляться пластикові грибочки, стягуються жерстяним молотком. Потім ці гриби тягнуть за допомогою спеціальних важелів.

Видалення вм’ятин без фарбування – хороший спосіб відремонтувати автомобіль після граду. Добре виконана робота не втратить цінності автомобіля.

Ціна такого ремонту визначається індивідуально. Однак верхню межу неможливо чітко встановити.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.