Що станеться, якщо в автомобіль вдарить блискавка?

0 227

Якщо ви виїхали під час грози, то існує невеликий ризик того, що у ваш автомобіль може потрапити блискавка. У даній статті буде розкажемо про те, що станеться з водієм, пасажирами і самою автівкою після подібної події.

Якщо ви пересуваєтеся по порожній трасі, то ризик удару блискавки саме у ваш автомобіль збільшується. Найкраще скинути швидкість і перечекати негоду в якій-небудь низині. Ні в якому разі не можна зупинятися на височині або під деревом, оскільки саме туди найчастіше б’є блискавка.

Всім відомо, що метал – це дуже хороший провідник електрики. Напруга при ударі блискавки буде колосальної. Але чи постраждає водій і пасажири?

Для відповіді на це питання потрібно згадати таку річ, як «Клітка Фарадея». Це спеціальна конструкція, яка забирає всю електроенергію в себе, при цьому залишаючи людей в цілості й схоронності. Наш автомобіль якраз є такою клітиною.

При ударі блискавки вся енергія піде в землю, при цьому ніяк не зачіпаючи людей. Але ось автомобілю пощастить менше. Якщо удар буде дуже сильним, то автівка потребуватиме істотного ремонту. Але в деяких випадках можна обійтися простою заміною лакофарбового покриття.

При грозі категорично заборонено виходити з машини і стояти біля неї. Якщо в цей момент в неї вдарить блискавка, то людина вже не буде захищена і отримає смертельний удар струмом. Звичайно, шанси вижити є, але вони мізерно малі. Тому в погану погоду краще залишатися вдома. Але якщо гроза застала вас в дорозі, то ні в якому разі не залишайте свій автомобіль на тривалий час.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.